12
جولای

تخت خواب دیواری معرفی مزایا و معایب آن😍

تخت خواب دیواری جزء بهترین وسایل خواب برای صاحب خانه هایی است که مساحت کمی در اختیار دارند. با استفاده از تخت خواب های دیواری می توانید محدودیت فضا را جبران کنید. تخت خواب دیواری تمامی وظایف سرویس خواب معمولی را انجام می دهد، اما تاشو بودن این تخت خواب ها مزیت بزرگ آنها به حساب می آید. تخت خواب های دیواری برای تمامی ابعاد استاندارد تشک ساخته می شوند.

تخت خواب دیواری

تقسیم بندی تخت خواب دیواری براساس جک مورد استفاده

این نوع از محولات دکو پازل از نظر جک مورد استفاده در دو نوع تقسیم بندی می شوند. یک مدل جک تک مرحله ای است. در این مدل جک ها تخت خواب با یک مرحله به طور کامل باز و یا بسته می شود. اما مدلی دیگر جک دو مرحله ای می باشد. این جک ها باز کردن و یا بستن تخت خواب را در دو مرحله انجام می دهند. به این صورت که در یک مرحله تخت خواب را آرام تر و تا چند درجه باز و یا بسته می کند. سپس در مرحله دوم عملیات باز کردن یا بستن تخت خواب را کامل می‌کند. شما می توانید بر حسب سلیقه و نیاز خود جک یک مرحله‌ای و یا دو مرحله ای را انتخاب کنید. امنیت جک های دو مرحله ای بیشتر از جک های یک مرحله ای است. زیرا جک یک مرحله ای با یک حرکت تخت را بازو یا بسته می کند.

مدل های مختلف تخت دیواری

برای اتاق خواب های کوچک تخت خواب مهم ترین بخش یک اتاق به حساب می آید. از طرفی دیزاین اتاق کوچک کار چندان راحتی نیست. اما با برخی مدل های جالب تخت خواب ها می توانید اتاق کوچک خود را به اتاق خواب لوکس و دلباز تبدیل کنید. مناسب ترین نوع تخت خواب ها برای اتاق خواب های با فضای کوچک تخت خواب دیواری است. این تخت خواب ها فضای کمی را اشغال می کنند و در عین حال بسیار زیبا و شیک می باشند. در در ادامه شما را با چند نوع تخت خواب دیواری آشنا خواهیم کرد.

تخت خواب دیواری چوبی شیک و ساده: این مدل تخت خواب های دیواری جذابیت فوق العاده ای دارند. شما می توانید این مدل تخت خواب را با فضای هر اتاق کوچکی هماهنگ کنید. در طول شب می توانید تخت خواب را باز کرده و بر روی آن استراحت کنید و در طول روز آن را به اتاق نشیمن و یا اتاق کار تبدیل کنید.

تخت خواب دیواری فلزی: این نوع محصول به سادگی جمع می شود. استفاده از تخت خواب های دیواری فلزی برای افراد مجرد بسیار ایده آل می باشد. شما با هیچ زحمتی می توانید تخت خواب را به یک مبل راحتی تبدیل کنید. با استفاده از این نوع تخت خواب می توانید از فضای کم خود نهایت استفاده را ببرید.

ترکیب میز کار و تخت خواب: در این مدل تخت خواب ها می توانید تنها با یک فشار دست از آن به عنوان تخت خواب استفاده کنید. اما اگر به تخت خواب نیاز ندارید می توانید آن را به راحتی سرجایش برگردانید و از میز کار خود نهایت استفاده را ببرید. بنابراین در صورت نیاز می‌توانید از کمد برای ذخیره سازی کتاب ها و کار کردن در یک محیط راحت استفاده کنید. در مواقع نیاز به خواب می توانید آن را به یک مکان گرم و راحت تبدیل کنید.

حتما این مطلب را بخوانید  تخت خواب کمجامعرفی ویژگی ها و مزایا و معایب 😊ارزان و کیفیت

تخت خواب دیواری سفید و شیک: افرادی که عاشق چیز های پر ظرافت هستند می توانند از این نوع از محصولات  استفاده کنند. معمولا قسمت جلوی تخت خواب را شبیه کمد طراحی می کنند. بنابرین موقع بسته شدن اصلا مشخص نیست که پشت آن یک رخت خواب قرار دارد.

تخت خواب دیواری دوقلو: اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است و نمی توانید دوتا تخت را در آن قرار دهید شما می توانید از تخت خواب های دیواری دو قلو استفاده کنید. این مدل تخت خواب برای افرادی که می‌خواهند در یک اتاق کوچک اما در دو تخت خواب مجزا بخوابند بسیار ایده آل است. در صورتی که به تخت خواب نیاز نداشته باشید می توانید آن را به عقب برگردانید و فضا را برای فعالیت های خود آزاد کنید.

تخت خواب دیواری طرح قدیمی: استفاده از دیزاین قدیمی و کلاسیک به دلیل ساده بودن طرفداران بسیار زیادی دارد. شما می توانید تخت خواب را در فضای خالی کمد قرار دهید. در این صورت می توانید با کمترین هزینه دکوراسیون اتاق خواب خود را تکمیل کنید.

تخت خواب دیواری فوق العاده جالب BUNKER: این مدل تخت خواب ظاهر بسیار جالبی دارد. زمانی که از این مدل تخت خواب با دیزاین این محصولات  استفاده شود جذابیت آن دو چندان خواهد شد. این مدل تخت خواب همزمان دو شخص را در دو تخت مجزا در یک اتاق کوچک جا می دهد. زمانی که تخت خواب را ببندید به طور کامل دیوار را می پوشاند و زمان باز شدن به دو تخت شگفت انگیز و جادار تبدیل می شود.

ترکیب میز مطالعه و تخت خواب: این مدل تخت خواب ها کارایی بسیار راحتی دارند. زمانی که تخت خواب را بر روی دیوار چفت کنید از منظر بیننده مخفی خواهد شد. بنابراین شما می توانید در محیط به کتابخوانی و یا تماشای فیلم بپردازید. خلاصه هر کاری که دوست دارید می توانید انجام دهید. در مواقع نیاز با باز کردن تخت خواب می‌توانید از آن برای استراحت و خوابیدن استفاده کنید.

تخت خواب دیواری

تخت خواب دیواری بهترین انتخاب برای اتاق خواب کودک

به جرات می توان گفت بهترین مکان برای استفاده از تخت خواب های تاشو اتاق کودکان و نوجوانان می باشد. زیرا با پنهان شدن تخت فضای بیشتری در اختیار کودکان برای بازی و سرگرمی قرار می گیرد. از طرفی استفاده از این محصولات امنیت اتاق خواب کودک را افزایش می دهند. زیرا کودکان موقع بازی دیگر به تخت خواب برخورد نخواهند کرد و هیچ آسیبی نمی بینند. این نوع محصول تمام وظایف سرویس خواب معمولی را انجام می دهد اما مزیت بزرگ آن تاشو بودن و کم جا بودن آن است.

بهترین تشک برای تخت خواب دیواری

این محصولات برای همه ابعاد استاندارد تشک تولید می شوند. معمولاً بر حسب ضخامت تشک عمق این سبک  محاسبه می شود. شما باید قبل از سفارش تخت خواب دیواری به عمق تشک و سایر متعلقات همراه تخت توجه ویژه داشته باشید. تخت خواب بر اساس ضخامت تشک قابل سفارش می باشد. معمولا عمق این محصولات  40 سانتی متر است، اما اگر بخواهید از تشک ضخیم تر استفاده کنید و یا داخل تخت چند قطعه دکور کوچک بزنید عمق تخت خواب ۶۰ سانتی متر خواهد شد. این نوع محصول  به صورت عمودی و افقی نصب می شوند. شما باید بر اساس نیاز خود ایستاده و یا افقی بودن تخت خواب را مشخص کنید. زیرا فریم فلزی این دو نوع تخت خواب با یکدیگر متفاوت می باشد. همچنین تخت خواب های دیواری با توجه به ابعاد تشک یک نفره و دو نفره فرم مخصوص به خود را دارند.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی کابینت😍ارزان و با کیفیت

مزایا و معایب تخت خواب دیواری

از مزایای ویژه این محصولات  می توان گفت که فضای کمی در خانه و اتاق خواب به خود اختصاص می دهد. در نهایت این مدل تخت خواب ها در فضای منزل شما صرفه جویی می کنند. بنابراین با استفاده ازاین محصولات خانه شما شلوغ جلوه نمی کند و شما موقع نیاز به تخت خواب می توانید از آن استفاده کنید. در غیر این صورت آن را جمع کرده و داخل دیوار و کمد قرار می‌دهید. بهتر است بدانید که در کنار این مدل تخت خواب ها سایر متعلقات از قبیل کمد، قفسه، میز آرایش و … وجود دارد. بنابراین شما بر حسب سلیقه ای که دارید می توانید طرح تخت خواب دیواری مورد نظر خود را انتخاب و سفارش دهید. از طرفی به دلیل تقاضای زیاد برای این مدل تخت خواب ها طراحان آنها را در طرح ها و رنگ های مختلفی به بازار عرضه می کنند. این مدل تخت خواب ها همانند سایر تخت خواب ها معایب مخصوص به خود را دارند. یکی از معایب این محصولات  این است که از جنس های مختلفی برای ساخت آن ها استفاده می کنند. اما بهترین جنس تختخواب ام دی اف است. تخت خواب های ام دی اف طول عمر و دوام طولانی دارند. معایباین محصولات  این است که متناسب با ابعاد اتاق شما ساخته می شوند. بنابراین پس از نصب نمی توانید آن ها را به راحتی جا به جا و یا تعویض کنید.

نکات مهم خرید تخت خواب دیواری

از نکات مهم در خرید تخت خواب های دیواری این است که جنس آن با کیفیت و مناسب باشد. بنابراین شما باید تخت خواب را از فروشگاه و سایت های معتبر خریداری کنید. انتخاب فروشگاه معتبر مانع از هدر رفت پول و سرمایه شما خواهد شد. زیرا فروشگاه معتبر محصول با کیفیت و مرغوبی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین  فروشگاهی را برای خرید تخت خواب انتخاب کنید که خدمات پس از فروش داشته باشد. نصب این محصولات بسیار اهمیت دارد. به عبارت دیگر نصب اصولی و صحیح این مدل تخت خواب ها سبب افزایش کارایی و امنیت آن ها می شود. توصیه می کنیم برای برای نصب از نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید. در این صورت هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

تخت خواب دیواری