01
آگوست

تخریب و بازسازی معرفی چگونگی آن🤩

تخریب و بازسازی ساختمان شامل فعالیت هایی است که سبب افزایش عمر ساختمان می شود. تعمیرات و بازسازی به حفظ و ماندگاری بنا کمک بسیاری می‌کنند. تخریب و بازسازی ساختمان  قواعد و قوانین مخصوص خود را دارد. خانه های قدیمی و کلنگی به بازسازی بیشتری نیاز دارند. در واقع اقدام برای تخریب و بازسازی ساختمان تصمیم بزرگی است که بر اساس عوامل مختلفی از قبیل بودجه و نیاز شما گرفته می شود. یکی از مزایای بازسازی ساختمان بهره وری انرژی است. با نوسازی سقف و نما می توان در میزان مصرف انرژی صرفه جویی کرد. مزایای ویژه تخریب و بازسازی ساختمان ظاهر جدید می باشد. از دیگر مزایای بازسازی ساختمان سرمایه گذاری در کیفیت زندگی شما و خود ساختمان است. بنابراین با انجام بازسازی ارزش ساختمان چند برابر خواهد شد. از طرفی خانه های کلنگی و قدیمی علاوه بر خسارت مالی ممکن است خسارت های جانی را ایجاد کنند. در صورتی که قصد بازسازی خانه کلنگی با بودجه پایین دارید می توانید از گزینه جایگزین و موقت استفاده کنید. از طرفی بازسازی و تعمیر ساختمان سبب افزایش استحکام و پایداری ساختمان در برابر حوادث مختلف از قبیل طبیعی و غیر طبیعی خواهد شد.

تخریب و بازسازی

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان

ساختمان ها با گذر زمان دچار فرسایش می شوند. بنابراین بازسازی داخلی و یا بازسازی نما امری ضروری به حساب می آید. قبل از شروع مراحل تخریب و بازسازی ساختمان باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید. شما باید قبل از تخریب و بازسازی ساختمان عمر بنای خود را مشخص کنید. همچنین بازسازی سطحی و یا کلی ساختمان را مشخص کنید. شما باید قبل از بازسازی ساختمان استحکام بنای خود را بسنجید.

مراحل تخریب و بازسازی منزل: تخریب و بازسازی ساختمان به دو قسمت تقسیم می شود. یک قسمت شامل بازسازی قسمت های اصلی ساختمان است که در استحکام بنا نقش مهمی دارد. بازسازی دوم شامل تعمیرات قسمت های قابل دید ساختمان می باشد. بررسی دیوارها، سقف، ستون و دیوارهای حائل ساختمان نقش بسیار مهمی در استحکام بنا دارند. شما برای بازسازی دیوارهای حائل باید آنها را تخریب کرده و دوباره سفید کاری و گچ کاری کنید. پس از بازسازی دیوارهای حائل باید سایر دیوارها را که فرسوده شده اند بازسازی کنید.  دیوارهای فرسوده شده و و دیوارهایی که نم زده اند باید تعمیر و بازسازی شوند. ستون های فلزی ساختمان هم باید بررسی شوند و در صورت نیاز مورد بازسازی قرار گیرند. در صورتی که سقف ساختمان ترک داشته باشد باید آن را گچ کاری کنید.

سرویس بهداشتی و حمام: کف حمام و سرویس بهداشتی به مرور زمان دچار فرسودگی شده و از بین می‌رود. در اینصورت دیوارها و سقف طبقات زیرین ممکن است دچار نشتی شوند. برای حل این مشکل بهتر است کف حمام و سرویس بهداشتی را کنده و مجددا آن را عایق کاری کنید. بهتر است تمام قسمت هایی که با رطوبت سروکار دارند عایق کاری شوند.

سقف کاذب: یکی دیگر از موارد مورد استفاده در تخریب و بازسازی ساختمان سقف کاذب می باشد. به عبارت دیگر امروزه استفاده از سقف کاذب جهت افزایش زیبایی ساختمان و دکوراسیون داخلی بسیار رایج شده است. سقف کاذب سبب نظم دادن به سیم کشی داخل ساختمان می شود. معمولا سقف کاذب در فاصله چند سانتیمتری از سقف اصلی ساختمان ساخته می شود. شما می توانید نورپردازی ساختمان را تغییر دهید و سیم کشی ساختمان را از سقف کاذب عبور دهید.

حتما این مطلب را بخوانید  تخت تاشو💗تخفیف ویژه با استاندارد جهانی

تعویض در و پنجره: برای بازسازی و نو کردن ساختمان بهتر است تجهیزات قدیمی تعویض شوند. استفاده از پنجره های دوجداره علاوه بر عایق انرژی و عایق صوتی زیبایی ساختمان را دو چندان می‌کنند. همچنین تعویض درب های قدیمی با درب های ضد سرقت علاوه بر افزایش زیبایی، امنیت ساختمان شما را افزایش خواهند داد.

تخریب و بازسازی

تعویض کابینت های آشپزخانه: یکی از قسمت های اصلی دکوراسیون داخلی که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی نمای داخلی دارد کابینت های آشپزخانه است. شما می توانید با استفاده از کابینت های جدید نمای آشپزخانه و دکوراسیون داخلی را به طور کلی تعویض کنید.

بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی: تخریب و بازسازی خانه های قدیمی یکی از دغدغه های امروزی بسیاری از افراد است. تخریب و بازسازی ساختمان سبب افزایش زیبایی و ایجاد حس و حال تازه چیدمان و دکوراسیون منزل  می شود. بنابراین افرادی که قصد فروش خانه و یا آپارتمان قدیمی را دارند می توانند با تخریب و بازسازی ساختمان آن را راحت تر به فروش برسانند. قبل از بازسازی ساختمان باید به میزان بودجه خود جهت ایجاد تغییرات دقت کنید. همچنین موقعیت و ارزش خانه را در نظر بگیرید. شما باید نیاز و عدم نیاز مجوز های ساختمانی را بررسی کنید. برای اطمینان خاطر بیشتر می‌توانید از یک طراح داخلی برای چگونگی اعمال تغییرات و نحوه عملی شدن آنها مشاوره بگیرید. بهتر است سبکی را انتخاب کنید که با وسایل موجود در منزل شما هماهنگی داشته باشد. سعی کنید مراحل تخریب و بازسازی ساختمان را اولویت بندی کنید.

بازسازی آشپزخانه: یکی از مهمترین بخش های بازسازی ساختمان آشپزخانه است. آشپزخانه در خرید و فروش خانه بسیار مورد توجه قرار می گیرد. شما باید فضای آشپزخانه را به طور دقیق اندازه گیری کرده و سپس طراحی دکوراسیون را انتخاب کنید. بیشتر طراحی های آشپزخانه با انتخاب نوع کابینت شروع می‌شوند. شما باید بفهمید که کدام سبک برای محیط آشپزخانه شما مناسب است. رنگ کابینت آشپزخانه باید با فضای آشپزخانه، سبک طراحی و سایر وسایل موجود در آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. در صورت ایجاد فضا می توانید از جزیره و یا ناهار خوری مناسب برای وسط آشپزخانه استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه: برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهتر است به یک طراح حرفه ای مراجعه کنید. طراح باید با استفاده از خلاقیت و ذوق خود بتواند دکوراسیون ایده آلی را با قیمت مناسب برای شما طراحی کند. از طرفی سبک های مختلفی برای تغییر دکوراسیون منزل وجود دارد. شما می توانید براساس وسایل موجود در منزل خود سبک دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید. وسایل باید با طراحی و دکوراسیون منزل متناسب باشند در این صورت زیبایی فضا دوچندان خواهد شد.

بازسازی نما: بازسازی نما ساختمان های قدیمی زیبایی چشمگیری را به آن ها می بخشد. امروزه متاسفانه نمای ساختمان ها در مدت زمان کوتاهی فرسوده می شوند. به عبارت دیگر سنگ های نما می‌ریزند و یا آجرهای نما کثیف می شوند. در این صورت نمای ساختمان زیبایی خود را از دست خواهد داد. بنابراین افراد به دنبال تغییراتی در نما هستند. شما با بازسازی نما و نورپردازی می توانید تغییرات باورنکردنی را در ساختمان ایجاد کنید.

حتما این مطلب را بخوانید  کابینت کلاسیک

بازسازی داخل ساختمان: این مورد تخریب و بازسازی ساختمان تغییرات بسیار زیادی را شامل می شود. از موارد مختلف بازسازی داخل ساختمان می‌توان به تغییرات سیستم برقی، لوله کشی، تغییرات کاشی و سرامیک، سرویس بهداشتی، تغییرات کف، درب و پنجره تغییر تیغه های داخلی ساختمان و … اشاره کرد. شما با استفاده از بازسازی داخلی می‌توانید علاوه بر زیبایی طول عمر ساختمان خود را افزایش دهید. از طرفی این تغییرات در نمای داخل و یا خارج ساختمان نیازمند دانش و تخصص کافی است. بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم که از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. با استفاده از مهندسین متخصص می‌توانید از بهترین راهکار را برای بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی ساختمان استفاده کنید و در نهایت نتیجه مطلوب را به دست آورید.

تخریب و بازسازی

بازسازی خانه قدیمی چگونه انجام می شود؟

تخریب و بازسازی ساختمان به دو روش ساختمان حفاظتی و ساختمان سبکی انجام می شود. هزینه های این دو روش مختلف متفاوت است.

بازسازی ساختمان حفاظتی: در این روش تخریب و بازسازی ساختمان شما به صورت کلی بازسازی می‌شود. به عبارت دیگر در روش بازسازی ساختمان حفاظتی کلیه ساختمان مورد بازسازی قرار می‌گیرند. بنابراین در این روش باید مطالعه کلی بر روی ویژگی های ساختمان و مصالح آن انجام شود. در این صورت کلیه مراحل تخریب و بازسازی  ساختمان به صورت صحیح و استاندارد انجام خواهد شد.

بازسازی ساختمان سبکی: در این روش تکه های فرسوده برداشته شده و با تکه های جدید جایگزین می شوند. معمولاً در این روش بازسازی تغییرات بسیار کمی انجام می گیرد. از روش بازسازی ساختمان سبکی برای بازسازی بناهای تاریخی استفاده می کنند. زیرا سبک و هارمونی تاریخی بنا باید بدون تغییر باقی بماند. می توان گفت در این روش بازسازی بین طرح قدیم و جدید شباهت بسیار زیادی وجود دارد.

اعمال تغییرات در پوشش کف و دیوار: برای این گونه اعمال تغییرات می توانید از دیوار پوش، پوستر سه بعدی، پانل های دکوراتیو، شیشه تزیینی و سایر گزینه‌ها استفاده کنید. همچنین برای کفپوش ساختمان می‌توان از پارکت، کف پوش های پلاستیکی، انواع کفپوش های سه بعدی، لمینت، سرامیک، موکت و … استفاده کرد. بنابراین  برای اعمال تغییرات در پوشش کف و دیوار با گزینه‌های مختلفی روبه‌رو هستید. هزینه هر کدام از این موارد با یکدیگر متفاوت است. بنابراین قبل از اعمال تغییرات در پوشش کف و دیوار باید بر اساس بودجه خود نوع تغییر را انتخاب کنید.

بازسازی اتاق ها: برای بازسازی اتاق خواب ها با ۳ گزینه دیوار، سقف و کمد رو به رو هستید. شما می توانید با استفاده از انواع کفپوش یا موکت و موارد دیگر کف اتاق را تغییر دهید. همچنین با استفاده از کناف کاری سقف را مدرن تر کنید. شما می توانید برای تغییر کمد دیواری درب های آن را عوض کنید. تغییر لوستر می تواند نمای اتاق خواب شما را عوض کند. هر کدام از این تغییرات هزینه های مختلفی را برای شما ایجاد خواهد کرد. بنابراین شما باید بر حسب نیاز و بودجه ای که دارید می توانید تغییرات را اعمال کنید.