15
مارس

قیمت دکوراسیون داخلی🤩ارزانترین

قیمت دکوراسیون داخلی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. به عبارت دیگر نمی توان محاسبه دقیقی برای دکوراسیون داخلی مطرح کرد. حتی محدوده خیلی ریز نمی توان برای قیمت دکوراسیون داخلی مشخص کرد. اما امکان تعیین  قیمت دکوراسیون داخلی برای هر بخش دکوراسیون داخلی به صورت مجزا وجود دارد.  قیمت طراحی دکوراسیون داخلی شامل هزینه های برنامه ریزی، نظارت بر طراحی، اجرای معماری داخلی و چیدمان می باشد. بهتر است بدانید که قیمت طراحی دکوراسیون داخلی با مجرب یا آماتور بودن طراح شما ارتباط مستقیم دارد. از طرفی برخی از مجموعه ها با اجرای تمامی مراحل طراحی، نظارت و در دست داشتن کامل پروژه قیمت مقرون به صرفه ای دارند. برای انجام طراحی مناسب و مقرون به صرفه باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. در اینجا قصد داریم شما را بیشتر با نحوه محاسبه قیمت دکوراسیون داخلی و عوامل موثر بر آن بیشتر آشنا کنیم.

نحوه محاسبه قیمت دکوراسیون داخلی به چند صورت است؟

محاسبه قیمت دکوراسیون داخلی به چهار صورت کلی قابل انجام می باشد. یک مورد این است که به شکل ساعتی قیمت طراحی محاسبه می شود. این روش محاسبه قیمت طراحی مناسب مشاوره‌های اختصاصی است. نوع دیگر محاسبه قیمت دکوراسیون داخلی به صورت درصدی از مبلغ کل پروژه می باشد که این مورد مربوط به عقد قراردادها و پیمانکاری است. در روش سوم قیمت طراحی دکوراسیون داخلی بر اساس دستمزد ثابت  تعیین می‌شود. روش آخر قیمت طراحی دکوراسیون داخلی بر حسب مساحت و متراژ پروژه است. در این صورت حق نظارت و حق مشاوره سبب ایجاد نوسان در محاسبه قیمت طراحی می شود. قبل از انجام پروژه باید چگونگی محاسبه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی را تعیین کنید.

نوع محاسبه درصدی قیمت دکوراسیون داخلی به چه صورت است؟

در این روش محاسبه قیمت دکوراسیون داخلی مصالح و متریال توسط طراح خریداری می شود. در نهایت طراح درصد خود را با توجه به هزینه متریال خریداری شده محاسبه می کند. معمولا درصد محاسبه  طراحی دکوراسیون داخلی 20 درصد است. برای مثال اگر پروژه ۲۰ میلیون هزینه ایجاد کند قیمت طراحی دکوراسیون داخلی ۴ میلیون تومان خواهد شد. بنابراین با توجه به میزان هزینه کل پروژه درصد قیمت طراحی تعیین می شود.

نوع محاسبه قیمت دکوراسیون داخلی بر مبنای دستمزد ثابت چگونه است؟

این نوع روش محاسبه دکوراسیون داخلی ‌روشی رایج و سرراست می باشد. زیرا در این نوع روش محاسبه تمامی هزینه ها از قبیل هزینه متریال و طراحی با یکدیگر جمع زده شده و از مشتری دریافت می شود. در این روش تمامی هزینه ها برای کاربر واضح و شفاف می باشد.

نوع محاسبه ساعتی قیمت دکوراسیون داخلی به چه صورت است؟

این نوع روش محاسبه برای پروژه‌های کوچک که پیچیدگی در طراحی آن ها وجود ندارد بسیار ایده آل می باشد. قیمت طراحی ساعتی بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان متغیر است.

نوع محاسبه طراحی دکوراسیون داخلی بر اساس مساحت و متراژ پروژه چگونه است؟

از این روش محاسبه قیمت دکوراسیون داخلی برای پروژه های تجاری استفاده می شود. معمولاً در این روش محاسبه هزینه ثابت بر اساس متراژ پروژه تعیین می گردد.

عوامل موثر بر قیمت دکوراسیون داخلی

موقعیت و مکان پروژه: یکی از عوامل موثر بر قیمت دکوراسیون داخلی این است که پروژه در کجا قرار دارد.  دوری و نزدیکی پروژه، هزینه‌های حمل و نقل و سایر هزینه ها باید توسط کارفرما پرداخت شود. موقعیت دور پروژه بر ایجاد هزینه های اضافی موثر خواهد بود.

منطقه پروژه: این مورد بر قیمت ملک بسیار تاثیر گذار است. برای مثال قیمت ملکی که در شمال شهر  قرار دارد نسبت به ملکی که در جنوب شهر قرار دارد بیشتر می باشد. بنابراین پرداخت دستمزد هزینه برای ملکی که در شمال شهر قرار دارد بیشتر خواهد بود.

نبود امکانات در منطقه: کاربرانی که در شهرستان هستند و از خدمات بومی استفاده می کنند قیمت کمتری بابت دکوراسیون داخلی پرداخت خواهند کرد. اما کاربرانی که خدمات خاصی را می خواهند که در شهرستان قابل ارائه نیست باید هزینه بیشتری جهت طراحی دکوراسیون داخلی بپردازند.

نوع قرارداد: توصیه می کنیم قرارداد مناسبی را انتخاب کنید. قراردادهای ساعتی برای زمان هایی که می خواهید از طراح مشاوره حضوری استفاده کنید مناسب می باشد. معمولاً طراح مشاوره یک یا دو ساعت طول می‌کشد. البته بهترین قرارداد برای اجرا درصدی است. زیرا قراردادهای ساعتی و روزمزد هزینه‌های بسیار زیادی را برای کارفرما ایجاد خواهند کرد.

نوع طراحی: یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت دکوراسیون داخلی نوع طراحی و کیفیت کار می باشد. برای مثال اگر برای کمدهای دیواری طرح بسیار خاصی را در نظر دارید قطعاً باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. زیرا  طرح های خاص توسط افراد حرفه ای قابل انجام است و معمولاً دستمزد افراد حرفه‌ای بسیار بالا می باشد.

مدیریت پروژه: مدیریت و نظارت بر پروژه بر عهده ناظر است. ناظر تمامی مراحل انجام کار را به صورت اصولی و دقیق انجام می دهد. معمولاً ناظر روش انجام پروژه را با طرح اصلی کنترل می‌کند. همچنین ناظر زمانی که کار با طرح در نظر گرفته شده تطبیق نداشته باشد فورا آن تشخیص داده و اصلاح می‌کند. در نهایت کار ناظر سبب صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد و از طرفی از هدر رفت زمان جلوگیری می کند. پروژه هایی که ناظر دارند هیچگونه ناهماهنگی در آنها ایجاد نخواهد شد و سرعت انجام پروژه بسیار زیاد خواهد بود.

متریال مورد نظر کارفرما: با توجه به اینکه هر بخش پروژه از چه نوع متریال با چه جزئیاتی استفاده شود قیمت دکوراسیون داخلی تغییر خواهد کرد. در صورت استفاده از مواد و متریال داخلی تعرفه‌های طراحی داخلی دچار نوسان ۱۰ تا ۲۰ درصدی خواهند شد. اما با استفاده از متریال های خارجی سبب ایجاد نوسان طراحی داخلی بیش از ۵۰ درصد می شود.

سطح و کیفیت کار پیمانکارها: این که طراح و پیمانکار پروژه از چه سطح، تجربه و سوابقی برخوردار باشد بر قیمت دکوراسیون داخلی تاثیر خواهد گذاشت. معمولاً مجموعه‌های حرفه ای با افراد خیلی تازه کار همکاری ندارند. بنابراین وجود پیمانکارهای درجه یک تا درجه سه با محاسبه طراحی دکوراسیون داخلی ارتباط مستقیم دارد. دستمزد پیمانکارهای درجه یک قطعا بیشتر خواهد بود.

طراح داخلی را چگونه پیدا کنیم؟

معمولا بیشتر طراحان داخلی صفحه اینستاگرام یا سایت های خاصی دارند. شما می توانید از طریق سرچ کردن طراح داخلی خود را پیدا کنید. طراحانی که تشکیلات مشخصی دارند معمولاً دستمزد بالاتری خواهند داشت. اما آنهایی که در یک مغازه متریال فروشی به صورت تجربی به شما پیشنهاد کار می‌دهند قیمت پایین تری دارند. بنابراین شما می‌توانید طراح داخلی را از طریق سایت، بیلبورد، اینستاگرام، بازار و معرفی دوست و آشنا پیدا کنید.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی پارامتریک😘💖ارزان و بهترین

محدوده طراحی دکوراسیون داخلی را تعیین کنید

توصیه می کنیم قبل از اجرا و یا مشاوره محدوده طراحی مشخص کنید کدامیک از فضای منزل یا محل کارتان نیاز به مشاوره دارد. برای مثال مشخص کنید که آیا قصد دارید کل منزلتان را طراحی کنید و یا فقط اتاق خواب ها نیاز به تغییرات دارند و یا مثلاً فقط رنگ دیوارها را می خواهید عوض کنید. در صورتیکه می خواهید عنصر خاصی در منزل خود را در آینده تغییر دهید حتما به طراح این موضوع را اطلاع دهید. باید از قبل رنگ و شکل عنصر مورد نظر خود را تعیین کنید. همچنین نسبت به عنصر مورد نظر طراحی را انجام دهید. در اینصورت عنصر جدید با سایر اشیای موجود در فضا هماهنگی خواهد داشت. زیبایی دکوراسیون داخلی شما دو چندان خواهد شد.

چه انتظاراتی از یک طراح دارید؟

قبل از هر چیزی تعیین کنید که از طراح چه انتظار و توقعاتی دارید. برای مثال فقط می خواهید یک مشاوره و همفکری از طراح بگیرید و یا می‌خواهید کار اجرا هم به طراح واگذار کنید. مشخص کردن این موضوع بسیار اهمیت دارد. برخی از طراحان دکوراسیون داخلی خدمات محدود و برخی دیگر خدمات گسترده ای را ارائه می‌دهند. مشخص کردن انتظارات خود مانع از گیج شدن طراح می شود. همچنین از ایجاد هزینه های اضافی برای شما جلوگیری می کند. شما می توانید با کمترین و بهینه ترین هزینه مناسب ترین طراحی دکوراسیون داخلی را داشته باشید. قیمت دکوراسیون داخلی با روش های متفاوتی محاسبه می شود. تورم موجود در کشور ما بر هزینه طراحی دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذاشته است. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا هزینه طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به گذشته کمی کاهش پیدا کرده و یا حداقل روند افزایشی نداشته است.

یکی از عوامل موثر بر قیمت دکوراسیون داخلی تعداد خدماتی می باشد که موقع اجرای طراحی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. برای مثال جهت طراحی داخلی ممکن است خدماتی از قبیل نصب کاغذ دیواری، نصب پرده های جدید و نصب پارکت و … نیاز پیدا کنید. همچنین نوع و جنس این خدمات بر قیمت طراحی بسیار تاثیر می‌گذارند. برای مثال قیمت کاغذ دیواری ایرانی با قیمت کاغذ دیواری های خارجی تفاوت دارند. همچنین میزان حجم کار بر روی قیمت طراحی بسیار موثر می باشد. هرچقدر میزان حجم کار بیشتر باشد هزینه دستمزد طراح بیشتر خواهد بود. جنس و طرح متریال هایی که طراحی دکوراسیون داخلی به کار برده می شود برمحاسبه طراحی دکوراسیون داخلی بسیار موثر است. دستمزد طراحان داخلی با توجه به خدماتی که ارائه می دهند متفاوت می باشد. به عبارت دیگر میزان دستمزد طراحان داخلی بر اساس تعرفه خاصی نیست. شما باید قبل از طراحی دکوراسیون داخلی تمامی عوامل را در نظر بگیرید.

قیمت دکوراسیون داخلی

قیمت دکوراسیون داخلی به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین نمی توان قیمت مشخصی را برای دکوراسیون داخلی تعیین کرد. منظور از طراحی داخلی نحوه قرار گرفتن قسمت های گوناگون منزل از قبیل آشپزخانه، پذیرایی، نشیمن، سرویس بهداشتی، حمام و اتاق خواب در بهترین فضا با توجه به متراژ ساختمان می باشد. برای ایجاد طراحی دکوراسیون داخلی ایده‌آل باید از یک مهندس طراح استفاده کنید. امروزه مردم علاوه بر منزل به طراحی  محل کار، هایپر مارکت، فروشگاه‌ های بزرگ، بیمارستان ها، هتل ها و … اهمیت می دهند. هر کدام از این موارد طراح خاص خود را می‌طلبد. از طرفی روش های مختلف طراحی بر قیمت دکوراسیون داخلی بسیار موثر می باشند. شما با انتخاب صحیح طراح به نتیجه مطلوب خود دست پیدا خواهید کرد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دکوراسیون داخلی

همانطور که در بالا اشاره کردیم عوامل مختلفی بر قیمت دکوراسیون داخلی تاثیرگذار هستند. در اینجا قصد داریم به برخی موارد موثر اشاره کنیم.

طراحی داخلی با کفپوش ها: یکی از عوامل موثر بر قیمت دکوراسیون داخلی نوع کفپوش ساختمان می باشد. کفپوش تغییرات بسیار زیادی را در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند. استفاده از پارکت چوبی برای فضاهایی که قرار است در آن از مهمان پذیرایی شود بسیار ایده آل می باشد. زیرا پارکت فضایی دلنشین و لذت بخش را ایجاد خواهد کرد. برخی از افراد تمایل دارند دکوراسیون داخلی منزل خود را به صورت رسمی تر نشان دهند. از اینرو برای کفپوش منزل خود از سرامیک استفاده می‌کنند. سرامیک در ابعاد متفاوت و رنگ های مختلف در بازار موجود است. انتخاب نوع سرامیک بر قیمت دکوراسیون داخلی موثر می باشد. امروزه طراحان از سنگ های بزرگ با طرح های بسیار زیبا برای قسمت ورودی درب آپارتمان استفاده می کنند. استفاده از این سنگ ها فضای منزل را زیباتر نشان می دهند. از طرفی استفاده از کفپوش در فضاهای بزرگ و کوچک محیط شما را لوکس تر و زیباتر نشان خواهد داد.

ایجاد طرح شومینه در طراحی داخلی: استفاده از طرح شومینه در دکوراسیون داخلی سبب افزایش قیمت دکوراسیون داخلی می شود. امروزه کارشناسان ساختمان با حذف بخاری و با استفاده از پکیج سبب گرم شدن محیط در فصل زمستان می شوند. شوفاژها فضای کمتری از محیط را به خود اختصاص می‌دهند. بنابراین استفاده از پکیج در آپارتمان های کوچک بسیار ایده آل می باشد. در حالیکه در بعضی از منازل از شومینه با طرح های مختلف استفاده می کنند. استفاده از شومینه با تزیینات زیبا و متناسب با قسمت های دیگر طرح داخلی منزل سبب افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی خواهد شد. بنابراین انتخاب شومینه، پکیج و بخاری در تعیین قیمت دکوراسیون داخلی موثر می باشند.

قیمت دکوراسیون داخلی

استفاده از طبقه یا شلف در طراحی داخلی: از عوامل موثر بر قیمت دکوراسیون داخلی استفاده از طبقه و یا شلف در طراحی آن می باشد. امروزه طراحان داخلی با استفاده از طبقه یا شلف در دکوراسیون داخلی توانسته اند قسمتی از محیط منزل را به یک فضای فرهنگی تبدیل کنند. این امر باعث می شود اعضای خانواده به خواندن کتاب علاقمند شوند. از طرفی برخی از خانواده ها افتخارات و مدال های اعضای خانواده را در طبقه یا شلف ها نگهداری می کنند. همچنین برخی افراد ممکن است یادگاری هایی که از گذشته را در این طبقات زیبا قرار دهند. به طور کلی استفاده از طبقه و یا شلف در دکوراسیون داخلی منزل سبب زیباتر نشان دادن محیط منزل خواهد شد. برای ایجاد منزلی شاد و با نشاط می‌توانید از گل های آپارتمانی در منزل خود استفاده کنید. استفاده از گل های طبیعی سبب زیباتر و با طراوت تر نشان دادن محیط منزل شما خواهد شد. بهتر است گل ها و گلدان ها با طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگی داشته باشند. استفاده از گلدان های کلاسیک در منزل با طراحی سبک مدرن بسیار جذاب است. گل های طبیعی سبب می شوند که فضای داخل منزل مطبوع تر و دل انگیزتر شود. استفاده از گلدان، شلف و … بر قیمت دکوراسیون داخلی موثر می باشند.

حتما این مطلب را بخوانید  کابینت ممبران چیست؟🤔😘

قیمت دکوراسیون داخلی در روش های مختلف

روش های مختلف طراحی بر قیمت دکوراسیون داخلی موثر است. هر کدام از سبک های طراحی از روش و وسایل خاصی استفاده می کنند. برای مثال در طراحی مدرن و مینیمال همه چیز ساده می باشد. می توان گفت قیمت دکوراسیون داخلی به سبک مدرن نسبت به معاصر ارزان تر است.

طراحی داخلی به روش مدرن: افرادی که علاقمند به سبک مدرن هستند باید بدانند که اصول طراحی داخلی مدرن استفاده از رنگ های ساده و آرام بخش می باشد. رنگ های مورد استفاده در سبک مدرن دارای خطوط صاف و منظم هستند. شما می توانید از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر برای دیوارها و سقف استفاده کنید. همچنین استفاده از تک رنگ به صورت سفید یا طوسی روشن باعث بزرگتر نشان دادن فضای منزل شما می شود. استفاده از رنگ های روشن برای فضاهای کوچک بسیار ایده آل است. در طراحی مدرن دکوراسیون داخلی به صورت خلوت و یا ساده انجام می شود. این سادگی در طراحی مدرن جلوه خاصی به محیط شما می بخشد. استفاده از لوازم منزل از جنس شیشه، سفید براق و استیل به رنگ نقره ای طراحی مدرن شما را جذاب تر و زیباتر نشان خواهد داد. در کنار این سادگی استفاده از نورپردازی بسیار ایده آل می باشد. اصول دیگر طراحی مدرن رنگ بندی در کل طرح و وسایل منزل است. در طراحی مدرن هیچ قسمتی از منزل نباید تاریک باشد. به عبارت دیگر کل مجموعه باید از طریق نور، آباژور و یا پنجره روشن باشد. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن این است که نباید از خط های ضخیم، پرده های نامناسب، پارچه های طرحدار و ضخیم، فرش و گلیم های خیلی بزرگ استفاده کرد. زیرا استفاده از این وسایل محیط را شلوغ جلوه می دهند. استفاده از وسایل ساده و فرش های کوچک سبب کاهش قیمت دکوراسیون داخلی خواهند شد. معمولا در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن از پنجره ها بدون پرده استفاده می شود. استفاده از پارچه های خیلی ساده و سبک در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن بسیار ایده آل می باشد. قانون سبک مدرن این است که سرویس مبلمان ساده انتخاب شود. هرچقدر طرح مبلمان منزل شما ساده تر باشد سبک‌ مدرن بهتر اجرا می شود. رعایت نکات طراحی مدرن بر قیمت دکوراسیون داخلی موثر است.

طراحی داخلی به روش معاصر و امروزی: این نوع طراحی دکوراسیون داخلی با سبک مدرن بسیار متفاوت است. استفاده از طرح داخلی امروزی نسبت به سبک مدرن در بین مردم بیشتر رایج می باشد. در این سبک از خط های خمیده استفاده می کنند. استفاده از خط های خمیده در طرح داخلی معاصر سبب افزایش قیمت دکوراسیون داخلی می شود. استفاده از تک رنگ با سایه های متفاوت از همان رنگ که خطوط و اشکال هندسی دارد در طراحی داخلی امروزی بسیار رایج می باشد. در طراحی داخلی امروزی دیوارها ساده و خالی هستند. استفاده از تصویر های جذاب هنری به رنگ سفید در دیوارهای ساده سبب افزایش جذابیت محیط خواهند شد. در طراحی داخلی به روش معاصر از کفپوش های سنگ و سرامیک استفاده می شود. در طراحی داخلی به این روش از فرش های تک رنگ با پرز های کوتاه استفاده می‌کنند. استفاده از مبلمان ساده و بالشت های با اشکال هندسی و میزهای کوتاه در طراحی داخلی به روش معاصر رایج می باشد. در طراحی داخلی به روش معاصر از نور استفاده می‌شود و همین عامل باعث شده است که فضایی روشن ایجاد شود. در صورت وجود نور زیادی با استفاده از شیشه های مات پنجره‌های منزل می توانید نور را کاهش دهید. همچنین به جای لوستر های خیلی بزرگ می توانید از نورهای مخفی و یا هالوژن استفاده کنید. در طراحی داخلی معاصر از پنجره های زیادی استفاده می‌شود به همین دلیل نور بیشتری در فضا ایجاد خواهد شد. معمولاً در طراحی داخلی به روش معاصر از پرده های نازک استفاده می کنند. نکات ذکر شده در طراحی به سبک معاصر بر قیمت دکوراسیون داخلی موثر می باشند.

قیمت دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی به روش مینیمال: رنگ به کار برده شده در طراحی داخلی به روش مینیمال سفید است. این روش بسیار ساده و شیک می باشد. طراحی داخلی به روش مینیمال شباهت بسیار زیادی به طراحی داخلی به سبک مدرن دارد. در طراحی داخلی مینیمال از رنگ های خنثی استفاده می کنند. معمولا در طراحی داخلی به روش مینیمال وسایل اضافی در محیط حذف می شوند. در طراحی داخلی به سبک مینیمال هر چقدر فضا خلوت تر و ساده تر باشد محیط آرام بخش تر خواهد بود. در طراحی داخلی به این روش از پارچه های بدون طرح استفاده می شود. همچنین استفاده از تابلو ها به صورت سیاه و سفید و نقاشی شده در این طراحی رایج است. قیمت دکوراسیون داخلی با استفاده از این طرح مناسب می باشد.

طراحی داخلی به روش روستیک: این طراحی همان روش روستایی است که در آن محیط منزل به صورت ساده چیده می شود. در طراحی داخلی به روش روستیک از سنگ و چوب استفاده می کنند. در کنار این ابزارها افراد از وسایل قدیمی کهنه استفاده می کنند. در اینصورت فضایی با اصالت و اصیل ایرانی به وجود خواهد آمد.

طراحی داخلی به روش شیکر: طراحی داخلی به روش شیکر طرحی است که فرد بدون اینکه از طراحی داخلی منزل سر رشته ای داشته باشد به سمت آن سوق پیدا می کند. این طراحی جلوه و سادگی خاص خود را دارد. معمولاً از رنگ های مات و خنثی در طراحی داخلی به روش شیکر استفاده می شود. این رنگ ها معمولاً رنگ های خاکستری، بژ و طوسی می باشند. استفاده از مبلمان به رنگ تیره در طرح داخلی به روش شیکر سبب بزرگتر نشان دادن فضا خواهد شد.

قیمت دکوراسیون داخلی