قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت
05
آگوست

قیمت کمددیواری ارزان و با کیفیت و عوامل موثر بر آن😍

قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت براساس یک سری عوامل مشخصی تعیین می‌شود. انواع مختلف کمد دیواری در بازار موجود است. همچنین تنوع طرح و رنگ کمدهای دیواری بسیار بالا می باشد. اما قیمت همه مدل های کمد دیواری را نمی‌توان به صورت متری و یا از طریق فرمول مشخصی تعیین کرد. کیفیت انواع مختلف کمد دیواری با توجه به متریال مصرفی و درجه کیفیت آنها با یکدیگر متفاوت است. کمدهای دیواری که طرح های پیچیده تری دارند قیمت آنها بیشتر خواهد بود. از عوامل موثر بر قیمت کمددیواری ارزان می‌توان به جنس در، یراق‌آلات، نوع طراحی، شیوه اجرا و جنس بدنه اشاره کرد. معمولا برای ساخت کمد دیواری از سقف، کف و دیوارهای اتاق استفاده می‌کنند. بنابراین متریال کمتری در ساخت کمد دیواری بکار می رود. بنابراین این ویژگی باعث می شود که قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت  بیشتر کاهش پیدا کند.

قیمت کمد دیواریعوامل موثر بر قیمت کمد دیواری ارزان

همانطور که در بالا اشاره کردیم عوامل مختلفی بر قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت موثر هستند. در اینجا به برخی از عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری ارزان اشاره خواهیم کرد.

ساختمان کمد: جنس چهارچوب کمد دیواری بر قیمت آن بسیار موثر است. استفاده از چهارچوب های فلزی یا چوبی از پیش ساخته شده سبب کاهش قیمت کمد دیواری می شود. زیرا نیازی به ساخت فریم و کلاف نخواهید داشت.

نوع درب: از درب های متفاوتی از قبیل درب ریلی، لولایی و آکاردئونی برای ساخت کمد دیواری استفاده می کنند. سیستم درب های ریلی پیچیده‌تر است و به همین دلیل قیمت آنها گران‌تر می‌باشد. بهتر است انتخاب درب کمد دیواری متناسب با طرح کمد و فضای اتاق خواب انجام شود. ارزان ترین نوع درب کمد دیواری نوع لولایی می باشد.

طراحی داخلی کمد دیواری: کمد دیواری با توجه به سلیقه کاربر متفاوت می باشد. به طور کلی هر چقدر تعداد قفسه بندی داخل کمد دیواری کمتر باشد قیمت آن ارزان تر خواهد بود. معمولاً از قفسه بندی و کشوهای متعددی برای ساخت کمد دیواری استفاده می کنند. هر چقدر طرح داخلی کمد دیواری پیچیده تر باشد قیمت کمد دیواری افزایش پیدا خواهد کرد.

جنس درب کمد دیواری: از دیگر عوامل موثر بر قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت جنس درب کمد دیواری است. درب های تمام چوب با رنگ پولیشی قیمت گرانتری دارند. در مقابل ارزان ترین جنس درب کمد دیواری ام دی اف ملامینه است.

فرمول محاسبه قیمت کمد دیواری

کمد دیواری هایی که چهارچوب دارند هزینه ساخت آن ها ارزان تر خواهد بود. معمولاً برای محاسبه قیمت کمددیواری ارزان قیمت هر متر مربع را در ارتفاع و عرض درب کمد دیواری ضرب می کنند. در نظر داشته باشید که قیمت هر متر مربع کمد دیواری با توجه به نوع جنس درب آن متفاوت می باشد. همچنین هزینه‌ ی قفسه بندی های داخلی کمد دیواری به طور جداگانه محاسبه می شود. شما می توانید با استفاده طراحی سه بعدی قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت را محاسبه کنید. با استفاده از طراحی سه بعدی جزییات سفارش کمد دیواری برای شما مشخص می شود. شما از طریق مشاوره با طراحان حرفه ای با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید طرح مورد نظر را انتخاب کنید. با استفاده از طراحی سه بعدی می توانید از طرحی متناسب با فضای اتاق خواب و دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید. در اینصورت زیبایی فضای منزل و اتاق خواب شما دو چندان خواهد شد.

حتما این مطلب را بخوانید  کابینت کلاسیک رومی😍ارزان و با کیفیت

قیمت کمد دیواری ارزاننکات مهم خرید و سفارش کمد دیواری

با توجه به اینکه کمد دیواری را برای چه رده سنی می خواهید نکات خرید و سفارش آن متفاوت خواهد بود. در اینجا برخی نکات مهم خرید و سفارش اتاق خواب های بزرگسالان، جوانان، نوجوانان و کودکان را برای شما بیان کرده ایم.

نکات مربوط به کمد دیواری اتاق بزرگسالان

اندازه کمد دیواری اتاق بزرگسالان با توجه به میزان لباس ها و کیف و کفشی که دارند متفاوت است. شما می‌توانید ارتفاع کمد دیواری را تا سقف ادامه دهید. همچنین از قسمت فوقانی کمد دیواری برای قرار دادن لوازم و چمدان های فصلی استفاده کنید. زیرا دسترسی به این قسمت از کمد دیواری راحت نیست. اما کمد دیواری لباس های زنانه و دخترانه حساسیت بیشتری نسبت به کمد آقایان دارند. زیرا وسایل و لباس های آن ها بیشتر است. شما باید قبل از سفارش و خرید کمد دیواری طراحی داخلی آن را براساس نیاز خود انتخاب کنید. زیرا طراحی داخلی کمد دیواری تاثیر بسیار زیادی بر قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت دارد.

نکات مهم کاربردی درباره کشوهای داخل کمد دیواری

استفاده از کشو دراور در کمد های دیواری بسیار اهمیت دارد. تعداد کشو دراور تاثیر بسیار زیادی بر قیمت کمد دیواری ارزان دارد. شما باید در قسمت هایی که امکان اجرای کشو وجود دارد از این امکانات استفاده کنید. زیرا با استفاده از کشو نظم کمد دیواری شما بیشتر می شود. همچنین شما راحت تر می توانید به لوازم و وسایل خود دسترسی داشته باشید. بهتر است ارتفاع و عرض کشوها را با توجه به نیازی که دارید انتخاب کنید. در رابطه با انتخاب درب های کمد دیواری اتاق خواب بزرگسالان و جوانان می‌توان گفت استفاده از درهای ریلی یا کشویی بسیار ایده‌آل است. این نوع درب ها با سبک های مدرن و کلاسیک همسو می باشند. شما می توانید قبل از خرید و سفارش کمد دیواری در خصوص تعداد درب ها و نوع آنها با کارشناسان و مشاوران متخصص در این زمینه کمک بگیرید. استفاده از درب های ریلی باعث می شود از فضای کوچکی که در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید. بنابراین درب های ریلی بهترین گزینه برای اتاق خواب های با محدودیت فضا به حساب می آیند. نوع درب کمد دیواری تاثیر بسیار زیادی بر قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت دارد.قیمت کمد دیواری

از دیگر نکات مهم سفارش کمد دیواری اتاق خواب بزرگسالان و جوانان نصب آینه بر روی درب کمد دیواری است. شما با سفارش آینه های قدی پرو راحت تری خواهید داشت. استفاده از آینه های قدی بر روی درب کمد دیواری سبب افزایش گسترش نور اتاق خواب و دلباز تر شدن آن می شود.  البته نصب آینه بر قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت موثر می باشد. دیگر نکات مهم خرید و سفارش کمد دیواری این است که رنگ کمد دیواری با سایر اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون اتاق خواب هماهنگی داشته باشد. به عبارت دیگر بهتر است رنگ کمد دیواری با رنگ پرده، کاغذ دیواری، سرویس خواب، میز تحریر، کتابخانه و کفپوش متناسب باشد. استفاده از رنگ و طرح های چوب و رنگ های خنثی و گرم برای اتاق خواب های رده سنی بزرگسالان بسیار مناسب است. همچنین ترکیب دو طرح و رنگ در کنار یکدیگر می تواند فضایی بسیار جذاب و زیبا را برای شما ایجاد کند.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی نما😍ارزان قیمت و زیبا

نکات مربوط به کمد دیواری اتاق بچه ها، سنین کودک و نوجوان

ابعاد کمد دیواری اتاق خواب کودک و نوجوان به دلیل داشتن اسباب بازی، کفش، لباس های متنوع و لوازم تحریر تفاوتی با ابعاد کمد دیواری اتاق بزرگسالان و جوانان ندارد. ابعاد بر قیمت کمددیواری ارزان  موثر است. اما طرح داخل کمد دیواری لباس کودک و نوجوان با کمد دیواری بزرگسالان تفاوت‌هایی دارد. معمولاً موقعیت طبقات، کشوها و ارتفاع  کمد دیواری لباس کودکان و نوجوانان با توجه به سن، رشد و قد آنها متفاوت است. طراحی داخلی کمد دیواری کودکان باید به گونه‌ای باشد که به هنگام دسترسی به لباس ها هیچ خطری کودک را تهدید نکند. درب کمد دیواری کودکان از نظر عملکرد مشابه کمد دیواری بزرگسالان است و در دو نوع ریلی و لولایی ساخته می شوند. شما می توانید با توجه به توان و سن کودک خود از هر نوع درب کمد دیواری استفاده کنید. استفاده از رنگ های فانتزی در کمد دیواری هایگلاس و ام دی اف بسیار مشاهده می شود. شما می توانید با توجه به دخترانه و پسرانه بودن کمد دیواری رنگ و شکل آن را انتخاب کنید. بهتر است رنگ و طرح کمد دیواری متناسب با روحیات و خلقیات کودک شما انتخاب شود. در صورت استفاده از آینه بر روی درب کمد بهتر است از آینه های استاندارد که ضربه پذیری بالایی دارند و با رعایت اصول ایمنی ساخته‌شده اند استفاده شود. استفاده از این نوع آینه ها بر قیمت کمددیواری ارزان و باکیفیت تاثیر خواهند داشت.

نکات کلیدی هنگام سفارش کمد دیواری

به طور کلی کمد دیواری در دو قسمت کلی نمای کمد دیواری و بدنه داخلی تقسیم می شود. بهتر است قبل از انتخاب کمد دیواری به جنس بدنه آن دقت کنید. از فاکتورهای مهم انتخاب جنس کمد دیواری می توان به استحکام، زیبایی و مقاومت آن در برابر رطوبت اشاره کرد. افرادی که طول عمر کمد‌دیواری برای آنها بسیار اهمیت دارد بهتر است از جنس نوئپان و لترون استفاده نکنند. جنس با کیفیت بر کمددیواری ارزان و باکیفیت تاثیر دارد.

انواع کمد دیواری

کمد درب بادبزنی (درب بازشو): این نوع کمد های دیواری سبک قدیمی دارند. معمولاً از این نوع کمد ها به عنوان کمد رختخواب استفاده می کنند. استفاده از این نوع کمد های دیواری برای فضاهای کوچک بسیار ایده آل است. این مدل کمد دیواری را در دو سبک مدرن و کلاسیک می سازند.

کمد درب ریلی: این نوع کمدهای دیواری کمد های بزرگتری هستند. زیرا ریل کمد تقریباً فضایی را به خود اختصاص داده است. شما می توانید با نصب آینه بر روی درب ریلی کمد دیواری زیبایی اتاق خواب خود را افزایش دهید.

کمد ویترین درب شیشه ای: از این نوع کمدها برای نمایش اشیا لوکس مانند مجسمه و ظروف کریستالی استفاده می شوند. شما می توانید علاوه بر اتاق خواب از این نوع کمد دیواری در آشپزخانه یا پذیرایی هم استفاده کنید.

قیمت کمد دیواری