کابینت آشپزخانه مدرن
07
جولای

معرفی ویژگی های کابینت آشپزخانه مدرن💖بهترین و ارزانترین

کابینت آشپزخانه مدرن از کابینت های رایج در سبک های امروزی به حساب می آید. این مدل کابینت برای آشپزخانه های کوچک بسیار ایده آل می باشد. کابینت مدرن در آشپزخانه های مینیمال سبب افزایش سادگی و آرامش فضای آشپزخانه می شود. به انواع کابینت های ام دی اف، هایگلاس یا هر نوع کابینت دیگری که تزیینات، جزئیات و حکاکی بر روی آنها وجود نداشته باشد کابینت های مدرن گفته می شود. بهتر است بدانید که سبک مدرن در مقابل سبک کلاسیک قرار دارد. در این نوع سبک کابینت ها سادگی و استفاده از جزئیات ضروری اهمیت دارد. در اینجا قصد داریم شما را با کابینت آشپزخانه مدرن بیشتر آشنا کنیم.

کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت مدرن چگونه کابینتی است؟

کابینت بخش اصلی آشپزخانه است. به عبارت دیگر آشپزخانه بدون کابینت خالی و ناتمام به نظر می رسد. بنابراین وجود کابینت های مناسب و هماهنگ با طراحی دکوراسیون داخلی جزء ضروریات یک آشپزخانه می باشد. سبک مدرن به سادگی و حذف جزئیات غیرضروری بسیار اهمیت می دهد. طراحی سبک مدرن از جنگ جهانی اول شروع شد. در سبک مدرن از سطح صاف، بدون شیب، جزئیات کم و  شکل های هندسی استفاده می شود. کابینت آشپزخانه مدرن از ویژگی هایی از قبیل طراحی زاویه دار، براق بودن، در و چهار چوب ساده برخوردار می باشد.

مشخصات و ویژگی های کابینت آشپزخانه مدرن

در کابینت آشپزخانه مدرن کابینت ها جمع و جور تر می باشند. از متریال های جدید و قدیمی برای ساخت کابینت های با سبک مدرن استفاده می کنند. به طوری که هنوز هم از چوب طبیعی برای ساخت کابینت آشپزخانه مدرن استفاده می شود. از دیگر متریال مورد استفاده  در کابینت با سبک مدرن می توان به چوب، لمینت، شیشه و انواع فلزات اشاره کرد.

از دیگر ویژگی‌های کابینت های مدرن این است که بزرگ و درشت نیستند. این کابینت ها سیستم های کوچک و جمع و جوری دارند. معمولاً از کشوهای عریض و کاربردی در کابینت آشپزخانه مدرن استفاده می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های کابینت آشپزخانه مدرن این است که از فضا حداکثر استفاده می شود. زیرا در این سبک از کابینت های بسیار بلند و کشیده حتی تا سقف آشپزخانه هم استفاده می کنند. از ویژگی‌های بارز کابینت آشپزخانه مدرن تنوع رنگ بالا در این سبک کابینت آشپزخانه می باشد. در سبک مدرن برخلاف سبک کلاسیک محدودیت رنگی وجود ندارد. بنابراین شما می توانید با توجه به فضایی که در اختیار دارید از رنگ‌های شاد و پر انرژی و حتی رنگ های غیر متعارف استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های بارز کابینت آشپزخانه مدرن این است که شکل و فرم درب های کابینت به سبک مدرن صاف و مسطح می باشد. در این صورت شما هیچگونه جزئیات اضافی بر روی درب های کابینت مشاهده نخواهید کرد. همچنین بر روی درب های کابینت با سبک مدرن سطوح برجسته، حکاکی های تزیینی، مدل بندی سلطنتی روی درب و یا بدنه کابینت های این سبک مدل وجود ندارد. اما سطوح صاف و براق در کابینت های سبک مدرن بسیار به چشم می‌خورد. از دیگر ویژگی‌های بارز کابینت مدرن این است که برای آشپزخانه کوچک و بزرگ ایده آل می باشد. سبک مدرن برای افرادی که در آشپزخانه خود پنجره های زیادی دارند بسیار مناسب است. همچنین افرادی که پنجره های کمی در آشپزخانه دارند و یا به عبارت دیگر با محدودیت نور مواجه هستند می‌توانند از کابینت به سبک مدرن استفاده کنند. استفاده از سبک مدرن فضایی جادار و رویایی را در فضای آشپزخانه شما به وجود خواهد آورد. همچنین استفاده از تجهیزات مدرن و جدید در این نوع کابینت ها سبب بهره‌وری و بهینه‌سازی فضا می شود.

حتما این مطلب را بخوانید  تخت کمجا یکنفره معرفی ویژگی هاو نکات مهم خرید آن💖

کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت مدرن جدید

متریال به کار رفته در کابینت های مدرن جدید صنعتی و جدید می باشند. از متریال جدید مورد استفاده در کابینت های مدرن می‌توان به آهن، بتن، شیشه و پلاستیک اشاره کرد. استفاده از شیشه های نیمه شفاف و مات در کابینت هایی که براق هستند سبب ایجاد فضایی جذاب و فریبنده می شوند. یک روش اقتصادی برای به روز کردن آشپزخانه این است که درب های قدیمی کابینت‌ها را با درب های شیشه‌ای تعویض کنید. این روش علاوه بر اقتصادی بودن فضایی بسیار زیبا را به آشپزخانه شما می بخشد.

انواع کابینت مدرن

کابینت های مدرن در انواع مختلف در بازار موجود هستند. شما می توانید بر حسب نیاز خود نوع کابینت را انتخاب کنید.

کابینت هایگلاس مدرن: این نوع کابینت آشپزخانه مدرن جذاب ترین و زیباترین کابینت های مدرن به حساب می‌آید. درخشندگی و بازتاب نور در این نوع کابینت ها بسیار زیاد است. افرادی که قصد دارند آشپزخانه‌ای با جلوه بصری زیاد و درخشش فراوان ایجاد کنند بهتر است از کابینت های هایگلاس مدرن استفاده کنند. کابینت های هایگلاس از ام دی اف خام با روکش پلکسی گلاس تشکیل شده است. روکش پلکسی گلس یک نوع روکش پلاستیکی شیشه مانند است. این روکش سبب افزایش بازتاب و انعکاس نور در آشپزخانه می شود. به طوری که تمام نور دریافت شده را به محیط بر می گرداند. بنابراین استفاده از کابینت هایگلاس برای آشپزخانه های با فضای کوچک و آشپزخانه هایی که فاقد پنجره می باشند بسیار ایده‌آل است. مقاومت کابینت های هایگلاس در برابر خط و خش و نفوذ آب بسیار زیاد می باشد. اما بهتر است بدانید که  کابینت های هایگلاس به مراقبت و نگهداری بالایی نیاز دارند.

کابینت ام دی اف مدرن: یکی از کابینت های آشپزخانه مدرن کابینت ام دی اف است. تا قبل از ظهور ام دی اف معمولاً کابینت های آشپزخانه را از فلز یا چوب طبیعی می ساختند. اما کابینت ام دی اف به دلیل قیمت بسیار مناسب و دوام و ماندگاری بالا بسیار پرطرفدار شده است.

کابینت مدرن ایتالیایی: این نوع کابینت جزء پر طرفدار ترین مدل های امروزی کابینت های آشپزخانه به حساب می‌آید. استفاده از این سبک کابینت برای آشپزخانه های با فضای بزرگ بسیار کاربرد دارد. ارتفاع کابینت مدرن ایتالیایی نسبت به ساخت کابینت های مدرن کمتر می باشد و استحکام متریال به کار رفته در کابینت های مدرن ایتالیایی بسیار زیاد است. معمولاً از رنگ های شاد و روشن برای کابینت مدرن ایتالیایی استفاده می‌کنند. در این سبک کابینت از برش کمتری استفاده می‌شود. از ویژگی‌های بارز کابینت مدرن ایتالیایی این است که کابینت ها به صورت یکپارچه و متصل به همدیگر ساخته می شوند.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی دکوراسیون اداری❤️ارزان و سه بعدی

قیمت کابینت آشپزخانه مدرن

یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از کاربران قیمت کابینت آشپزخانه مدرن است. از آنجایی که کابینت جزء وسایل ضروری خانه و آشپزخانه به حساب می‌آید بهتر است متریال به کار رفته در ساخت آن با کیفیت باشند. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی موجود و نوسانات ارز نمی توان قیمت مشخصی برای کابینت مدرن در نظر گرفت. در اینجا به برخی از عوامل موثر بر قیمت کابینت آشپزخانه مدرن اشاره خواهیم کرد.

یکی از عوامل موثر بر قیمت کابینت آشپزخانه مدرن متریال به کار رفته در ساخت آن می باشد. برای مثال استفاده از چوب طبیعی سبب افزایش قیمت کابینت مدرن می‌شود. در حالی که استفاده از ام دی اف از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از عوامل موثر بر قیمت کابینت مدرن مدل آن می‌باشد. هر چقدر مدل کابینت مدرن دشوارتر باشد قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد. زیرا ساخت کابینت برای کابینت ساز زمان‌بر خواهد بود. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کابینت متراژ آن می باشد. هر چقدر طول کابینت بیشتر باشد قیمت ساخت آن افزایش پیدا خواهد کرد. از دیگر موارد مهم بر قیمت کابینت آشپزخانه مدرن تجهیزات استفاده شده در آن است. استفاده از یراق آلات و تجهیزات قیمت کابینت مدرن را تحت تاثیر قرار می دهند. برای مثال دستگیره‌کابینت، سینک ظرفشویی و شیرآلات بر قیمت نهایی کابینت موثر هستند. علاوه بر درب و بدنه کابینت اسکلت آن هم بر قیمت کابینت موثر است. برای مثال اگر از یونیت پی وی سی در ساخت اسکلت کابینت استفاده شود قیمت‌کابینت را افزایش خواهد داد.

عوامل مختلفی مانند مد بر قیمت کابینت مدرن موثر هستند. به عبارت دیگر هر چقدر مدل انتخابی شما به روزتر و جدید تر باشد قیمت کابینت آشپزخانه مدرن شما افزایش پیدا خواهد کرد. در برخی از سال متریال مات و برخی اوقات متریال براق مد می‌شوند این مسئله بر قیمت کابینت آشپزخانه تاثیر گذار خواهد بود.

چگونه می توان ویژگی های کابینت آشپزخانه مدل جدید را با طراحی مدرن هماهنگ کرد؟

رنگ های تیره و استفاده از لوازم بزرگ در طراحی های با سبک کلاسیک سبب کوچک تر جلوه دادن فضا می شوند، اما در نهایت فضایی دنج و صمیمانه به وجود می آید. در حالیکه در طراحی به سبک مدرن با استفاده از رنگ روشن و سبک مینیمالیست می توان فضا را بیشتر از میزان واقعی نشان داد. در طراحی به سبک مدرن با استفاده از لوازم کوچک تر و با نظم بیشتر می توان فضای اتاق را گسترش داد. با استفاده از میزهای شام شیشه‌ای در مرکز آشپزخانه، پیشخوان های گرانیتی بزرگ، کفپوش های یکپارچه و دیوارهای سفالی سبک مدرن را در فضای آشپزخانه ایجاد کرد. استفاده از کابینت مدرن سبب می شود که نظم و ترتیب فضای آشپزخانه شما افزایش پیدا کند. همچنین استفاده از رنگ های روشن و متریالی که بازتاب نور آنها بالا است سبب دل بازتر نشان دادن فضای آشپزخانه شما می شوند. بهتر است بین کابینت ها با سایر جزئیات منزل خود هماهنگی ایجاد کنید. در غیر این صورت کابینت ها به عنوان یک تکه ناهماهنگ زیبایی خود را از دست خواهند داد.

کابینت آشپزخانه مدرن