آشنایی با کابینت ممبران
23
دی

آشنایی با کابینت ممبران

در سال های اخیر کابینت هایی که با روکش ام دی اف بودند طرفداران زیادی داشتند اما امروزه کابینت ممبران این محبوبیت را از آن خود کرده است، کابینت ممبران به کابینت هایی گفته می شود که جنس روکش استفاده شده در آن پی وی سی می باشد در واقع ممبران و یا همان وکیوم روکش های پی وی هستند که بر روی چوب یا نئوپان کشیده می شود و به آن محصول خام جلوه ای زیبا و دوام می بخشد. این نوع کابینت ها در دو نوع طرح روکش ساخته می شوند در نوع اول جهت اجرای طرح های کلاسیک استفاده می شود، نوعی دیگر از روکش ها وجود دارد که براق و ضخیم تر هستند و مناسب کابینت ممبران مدرن است. روکش های نوع اول با توجه به رنگ و طرحی که دارد می توان در سبک های کلاسیک و مدرن استفاده کرد اما روکش های نوع دوم همان طور که گفته شد ضخیم و براق هستند و تنها برای سبک های مدرن مناسب می باشد. کابینت ممبران در دکوراسیون و جلوه ی آشپزخانه بسیار تاثیر گذار است و در مقایسه با دیگر جنس های کابینت تنوعات زیادی دارد. کابینت کلاسیک، کابینت 3D، کابینت انزوا و پرس وکیوم از دیگر نام های این کابینت هستند. کابینت های ممبران الهام گرفته شده از کابینت های کلاسیک هستند که با استفاده از تکنولوژی  سی ان سی روانه بازار شده اند و مورد استقبال نیز قرار گرفته اند. 
انواع کابینت های ممبران
به هنگام دیزاین آشپزخانه باید به داشتن هماهنگی و تناسب میان دیگر اجزای آشپزخانه دقت کرد. اکثر افراد بر این باور هستند که کابینت های ممبران مختص سبک کلاسیک است در حالی که این موضوع صحت ندارد، کابینت های ممبران به دلیل اینکه در رنگ و طرح متنوع هستند در دکوراسیون مدرن و کلاسیک کاربرد دارد. 
•    کابینت کلاسیک: کابینت کلاسیک یکی از انواع کابینت های ممبران می باشد که احتیاج به حکاکی بیشتری در مقایسه با دیگر مدل ها دارد. اگر به دیزاین کلاسیک در آشپزخانه علاقه دارید مناسب ترین گزینه برای انتخاب، کابینت های کلاسیک می باشند البته با توجه به سلیقه ی مشتری می توان تزئینات کلاسیک بیشتری را بر روی دیوارهای کابینت و درها به اجرا در آورد. در سبک کلاسیک رنگ هایی که طرفداران بیشتری دارد عبارتند از: رنگ های گرم مانند  قهوه ای، کاراملی، استخوانی و هم چنین رنگ هایی مثل سدری و طوسی هم جلوه های خاص به کابینت ها می دهد. 
•    کابینت سفید: کابینت های سفید رنگ موجب بزرگتر دیده شدن آشپزخانه ها می شود و مناسب آشپزخانه های کوچک می باشد. استفاده از رنگ سفید باعث می شود که حکاکی ها روی کابینت های ممبران بهتر دیده شوند و سبب بهتر نشان دادن ظرافت حکاکی ها شود.
•    کابینت سیاه: رنگ سیاه به دلیل تیرگی زیادی که دارد سبب کوچکتر دیده شدن آشپزخانه می شود پس مناسب آشپزخانه های بزرگ می باشد.  کابینت های سیاه فضای سنگینی را برقرار می کند و حکاکی های کابینت این سنگینی را از بین می برد بنابراین بهترین گزینه جهت کابینت های سیاه می باشد که با قرار گرفتن در کنار رومیزی، اکسسوری و میوه ها جلوه ی خاصی پیدا می کند.
•    کابینت براق: این مدل کابینت ها مناسب دیزاین های خلوت و آشپزخانه های مدرن می باشد، روکش این کابینت ها ضخیم تر از سایر مدل ها بوده و رویه ی آن ها براق می باشد.
•    کابینت ساده: اگر برای شما مواردی مانند کارایی مناسب، فضای ساده ومدرن مهم می باشد، کابینت ساده انتخاب مناسبی است. این کابینت ها با روکش یکپارچه ای که دارند جلوه ای زیبا و مدرن به آشپزخانه می بخشد و توصیه می شود که از تزئینات کمتری استفاده کنید تا آشپزخانه تان مدرن و خلوت تر به نظر برسد.  نصب  کردن روکش پی وی سی در این مدل کابینت بهتر از سایر مدل ها بوده بنابراین در برابر رطوبت و آب مقاومت بیشتری دارد.
 با انتخاب کابینت های ممبران جلوه ی خاصی به آشپزخانه می بخشید که این زیبایی وجلوه در دکوراسیون خانه موثر می باشد.