مزایای کمد ریلی
25
دی

مزایای کمد ریلی

کمدها از عناصر اصلی و کاربردی اتاق ها محسوب می شوند که جهت نظم دادن  و بهینه سازی فضا و نگهداری از البسه و سایر وسایل کاربرد زیادی دارد. یکی از انواع این کمد ها کمد ریلی می باشد که بسیار پرطرفدار و محبوب هستند و هم چنین از لحاظ ظاهر نیز زیبا هم هستند. محبوبیت این کمد ها به دلیل نوع درب هایشان می باشد که مورد استقبال قرار گرفته است، این کمد ها دارای تنوعات زیادی از نظر مدل، رنگ و جنس دارد که می توانید با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون منزل تان کمدی با طرح و جلوه ای زیبا را انتخاب نمایید. کمدهای ریلی در انواع مختلف ام دی اف و هایگلاس تولید می شوند که با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه و میزان بودجه ی خود می توانید هر طرحی را که مد نظر دارید انتخاب و خریداری کنید. 
تاثیر کیفیت متریال در دوام کمد های ریلی
کمد ها علاوه بر  بهینه سازی فضا باید از لحاظ ظاهر جلوه ای زیبا داشته باشد چون که در دکوراسیون داخلی منزل موثر می باشد. از مهم ترین مزایای این کمد ها نوع طراحی درب های می باشد که جهت باز و بسته کردن درب ها احتیاجی به فضای زیادی نیست و این نکته در بهینه سازی فضای اتاق بسیار مهم می باشد. طراحی کمدهای ریلی بر مبنای اصول دقیقی است تا علاوه براینکه کاربری مناسب، از دوام و کیفیت بالایی برخوردار باشد، اگر ریل کمد با وزن آن متناسب نباشد مشکلاتی به وجود خواهد آمد که عبارتند از:
•    اگر جنس کمد از ام دی اف باشد به ظاهر و نمای خارجی آن صدمه وارد خواهد شد.
•    باز و بسته کردن درب ها به آسانی انجام نمی شود و به کندی این عمل انجام می شود.
قیمت کمدهای ریلی بستگی به متریال استفاده شده و میزان کیفیت یراق آلات دارد هر چقدر که کمد از لحاظ متریال و یراق آلات مرغوب و با کیفیت باشد طبیعتا قیمت کمد هم بالاتر می رود.
رنگ کمدهای ریلی
رنگ کمدها یکی از مهم ترین موارد می باشد که در اغلب موارد به آن توجه زیادی نمی شود این در حالیست که رنگ کمد در زیباتردیده شدن شدن دکوراسیون تاثیر گذار است.
رنگ سفید:  یکی از پر طرفدار ترین رنگ ها، رنگ سفید می باشد که استفاده از آن موجب بزرگ تر دیده شدن و هم چنین روشن تر دیده شدن فضای اتاق می شود. اگر در انتخاب رنگ سردرگم هستید و نمی توانید کمد ها را با دکوراسیون هماهنگ کنید رنگ سفید گزینه ی مناسبی برای انتخاب می باشد و با هر دکوراسیون و چیدمانی متناسب می باشد.  
رنگ مشکی: رنگ مشکی  نیز مانند رنگ سفید طرفداران زیادی دارد و آن هم به دلیل سهولت در هماهنگی با سایر وسایل اتاق است اما اگر فضای اتاق شما کوچک است و روشنایی زیادی ندارد توصیه می شود که از رنگ مشکی و سایر رنگ های تیره استفاده نکنید و در صورت استفاده بهتر است با رنگ های روشن ترکیب شود.
کمد چوبی: کمدهای چوبی به  دلیل استفاده شدن چوب در آن ها به فضای اتاق گرما و صمیمیت می بخشد. از مهم ترین مزیت کمد چوبی راحت ست شدن آن می باشد به عنوان مثال می توان نوع و رنگ چوب کمد را رنگ و نوع چوب میز آرایش و تخت خواب هماهنگ کرد.
مزایای کمد ریلی
•    بهینه سازی فضا
•    کیفیت بالا و نداشتن سر و صدا
•    مناسب برای انواع سبک های دکوراسیون
همان طور که گفته شد کمد ریلی گزینه ی مناسبی برای اتاق ها وفضای کوچک می باشد که به، بهینه سازی فضا کمک می کند و با توجه به مزایای ذکر شده می توانید این نوع کمد را برای اتاق ها و راهروی باریک انتخاب نمایید. توصیه می شود که برای ساخت کمد های ریلی به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید تا نتیجه ی مطلوبی حاصل شود.