طراحی اداری
27
مارس

طراحی دکوراسیون اداری❤️ارزان و سه بعدی

طراحی دکوراسیون اداری نیازمند تخصص و مهارت بالا است. از طرفی طراحی دکوراسیون اداری نسبت به طراحی دکوراسیون منازل سخت تر می باشد. زیرا طراحی دکوراسیون منزل بر اساس سلیقه ساکنین آن انجام می شود، اما محیط های اداری باید به گونه ای طراحی شوند که با مخاطبین خود با هر سلیقه ای ارتباط برقرار کنند. همچنین محیط اداری علاوه بر رسمی بودن باید جذاب و دلنشین باشد تا به محیطی دلچسب برای کارمندان تبدیل شود. چنین محیطی باعث افزایش رضایت شغلی و راندمان کاری خواهد شد. در طراحی دکوراسیون اداری باید رنگ بندی و چیدمان مطابق با روانشناسی مخاطبان آن اداره یا سازمان انجام شود. به عبارت دیگر نوع دکوراسیون اداری باید متناسب با کاربری سازمان و محصولات تولیدی آن باشد. در اینجا قصد داریم شما را با نکات مهم طراحی دکوراسیون اداری بیشتر آشنا کنیم. شناخت نکات مهم طراحی در ایجاد محیطی جذاب و مفید بسیار اهمیت دارد.برای اطلاع از قیمت طراحی لطفا کلیک کنید.

عوامل موثر در دکوراسیون اداری

نوع و سبک معماری در طراحی دکوراسیون اداری بسیار اهمیت دارد. طراح باید بتواند پروژه را متناسب با اهداف کارفرما پیش ببرد. همچنین طراح باید با توجه به اصول و رعایت استانداردها بتواند طرحی نو و بی عیب را ارائه دهد. معمولا متراژ فضاهای اداری بسیار زیاد است. بنابراین طراحی فضای اداری نیازمند برنامه ریزی و دانستن یکسری اصول خاص می باشد. طراحی فضای اداری باید به گونه ای باشد که کارمندان کمتر احساس خستگی کنند. یکی از عوامل موثر بر طراحی فضای اداری انتخاب رنگ مناسب است. براساس علم روانشناسی رنگ ها تاثیرات روحی و روانی متفاوتی دارند. طیف های مختلف رنگی تاثیر متفاوتی بر روحیه افراد خواهند گذاشت. از دیگر عوامل موثر بر طراحی دکوراسیون اداری نورپردازی است. نبود نور کافی سبب حس کسالت و خستگی کارمندان خواهد شد. از دیگر عوامل موثر بر طراحی فضای اداری پارتیشن بندی می باشد. استفاده از پارتیشن جهت تفکیک فضا و ایجاد حریم شخصی کارمندان بسیار اهمیت دارد. شما می توانید پارتیشن ها را از جنس های مختلف از قبیل شیشه، ام دی اف، فلز و پی وی سی و … انتخاب کنید. استفاده از پارتیشن به دلیل عایق صوتی بودن مانع از ایجاد سرو صدا در محیط اداری می شود. استفاده از گل و گیاه زنده سبب ایجاد محیطی سر زنده و شاداب خواهد شد.

نکات مهم طراحی دکوراسیون اداری

هر اداره دارای کارمندانی با وظایف متفاوت است. بنابراین هر کدام از کارمندان نیاز به فضای خصوصی و نیمه خصوصی دارند. برای ایجاد فضای خصوصی و نیمه خصوصی می توان از دیوارهای جدا کننده و یا پارتیشن های کم ارتفاع استفاده کرد. برای رنگ بندی اداره باید با کمک علم روانشناسی رنگی را انتخاب کنید که انرژی کارمندان را افزایش دهد. همچنین باید به نور فضای اداری توجه ویژه داشته باشید. زیرا نور تاثیر فراوانی بر روی خستگی چشم ها و توان کاری افراد دارد. برخی از طراحان با ایجاد فضای مناسب محیطی را برای استراحت کارکنان ایجاد می‌کنند. البته توجه داشته باشید که فضای استراحت کارکنان باید رسمیت خود را حفظ کند. نوع مبلمان و نحوه چیدمان فضای استراحت کارکنان باید رسمی باشد. برای رنگ بندی اتاق استراحت می‌توانید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از متریال فلز و مبلمان مشکی  یک رسمیت خاصی را به فضای اداری ببخشید. این رنگ بندی در کنار رنگ قرمز جلوه ی بسیار خاصی را به وجود می آورد. در طراحی دکوراسیون اداری باید به مقاومت و طول عمر مبلمان فضای اداری توجه ویژه‌ای داشته باشید. زیرا میزان تردد و رفت و آمد در مکان های اداری بسیار زیاد است. همچنین باید مبلمانی را انتخاب کنید که نظافت آن بسیار راحت و آسان باشد. برای ایجاد فضایی آرام و شاد می توانید از مبلمان با رنگ های ملایم و پر انرژی استفاده کنید.

حتما این مطلب را بخوانید  میز تلویزیون

بخش های مهم در طراحی دکوراسیون اداری

یکی از دغدغه های مدیران و طراحان داخلی طراحی دکوراسیون اداری است. در نظر داشته باشید که محل کار منزل دوم افراد به حساب می آید. بنابراین دکوراسیون محیط اداری باید استاندارد و کاربر پسند باشد. در طراحی مدرن دکوراسیون اداری باید به نکات مهمی از قبیل رنگ، مبلمان، وسایل کاربردی و نور توجه داشته باشید. از سبک‌های رایج دکوراسیون اداری می توان به سبک مینیمال، سبک صنعتی و سبک مدرن اشاره کرد. علاوه بر رنگ بندی و مبلمان باید به ایجاد قفسه جهت نگهداری وسایل شخصی کارکنان توجه ویژه داشته باشید. یکی از بخش های مهم در دکوراسیون اداری دیوار است. دیوار ها نقش بسیار مهمی در شیک شدن اداره و سازمان دارند. دیزاین مناسب دیوار می‌تواند محیط را لوکس تر نشان دهد. دیزاین خاص دیوارها مانع از خسته شدن کارمندان می‌شود.

طراحی اداری

فضاهای اداری

طراحان باید به تمامی ریز فضاهای مرتبط با فضای اداری توجه داشته باشند. در اینصورت طراحان می توانند با توجه به نیاز و خواسته آن بخش از فضا را طراحی کنند. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون اداری این است که فضاهای کوچک وابسته به یکدیگر را باید به بهترین شکل ممکن طراحی کرد. فضای اداری همانند سایر فضاها از ریز فضاهای مرتبط با یکدیگر تشکیل شده است. اصلی ترین ریز فضاهای اداری شامل ورودی، پذیرش، راهروها، دفاتر، اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس و … است.

طراحی دکوراسیون اداری باید به گونه ای باشد که جذاب و دلنشین باشد. بنابراین دکوراسیون محیط اداری باید کاربر پسند باشد. طراحی دکوراسیون اداری مدرن می تواند تاثیر مثبتی بر روحیه کارمندان داشته باشد.

در اینجا قصد داریم قسمت های مختلف فضاهای اداری را برای شما توضیح دهیم. بهتر است بدانید که روند طراحی در همه قسمت های مختلف فضای اداری به یک صورت است و طراح باید با توجه به دانش خود هر محل را متناسب با کاربری که دارد طراحی کند. یکی از مشکلات مهم طراحان دکوراسیون اداری تغییرات پی در پی ساختار اداری به دلیل پیشرفت تکنولوژی است. در این صورت طراحان مدام باید فضای جدید را ایجاد کنند. در گروه اصلی ساختمان اداری مستقیماً کارها انجام می شود.  از گروه اصلی ساختمان اداری می توان به اتاق جلسات، اتاق های کارشناسی، سالن های کار گروهی و … اشاره کرد. یک بخش دیگر از ساختمان اداری فضاهای وابسته اداری است، که در این نوع فضاها مستقیماً کار انجام نمی‌شود. اما این فضاها به  روند کار کمک کرده و در کنار گروه اصلی ساختمان اداری شکل می گیرند. فضاهای وابسته اداری شامل مرکز تلفن، کلاس های آموزشی، مرکز رایانه، سالن اجتماعات، کتابخانه و … می باشد. بخش دیگر فضاهای اداری فضاهای رفاهی است. فضای رفاهی جهت تامین آسایش کارکنان اداری ایجاد می شود. از فضاهای رفاهی می توان به غذا خوری، نمازخانه، آبدار خانه، سرویس های بهداشتی و … اشاره کرد. بخش دیگر فضای اداری فضای پشتیبانی است. این فضا وظیفه سرویس دهی به کل ساختمان اداری را بر عهده دارد. فضای پشتیبانی شامل تعمیرگاه لوازم اداری، انبار، رختکن، اتاق های نظافت و … است. هر کدام از این فضاها از طراحی دکوراسیون خاصی برخوردار هستند. بنابراین طراح باید هر فضا را متناسب با نوع کاربری که دارد طراحی کند.

حتما این مطلب را بخوانید  قیمت کمد دیواری

چگونه از حرفه ای بودن طراح خود مطمئن شویم؟

طراح حرفه ای نقش مهمی در ایجاد دکوراسیون زیبا و جذاب دارد. برای انتخاب طراح حرفه ای باید به شرکت های معتبر مراجعه کنید. توصیه می کنیم قبل از انتخاب طراح نمونه کارهای آن را مشاهده کنید. طراح باید قبل از اجرای پروژه در رابطه با ریز جزئیات کار به کارفرما توضیح دهد. در اینصورت کاربر با علم و دانش طراح بیشتر آشنا می شود. توضیحات ارائه شده توسط طراح نشان دهنده تجربه و دانش او است. یک طراح حرفه ای می تواند هزینه های پروژه را برای شما به طور کامل توضیح دهد. کاربران با آگاهی از هزینه های پروژه انتخاب مناسب تری انجام خواهند داد.

 آیا لزومی به انجام طراحی دکوراسیون اداری وجود دارد؟

شما می توانید بدون طراحی داخلی در ساختمان اداری مستقر شوید. بنابراین لزومی به انجام طراحی داخلی اداری نیست. اما در صورت اجرای طراحی دکوراسیون اداری می توانید از فضایی جذاب و کارآمد بهره مند شوید. طراحی فضای اداری در افزایش کارایی کارمندان بسیار موثر است. زیرا کارمندان در فضایی جذاب احساس خستگی نخواهند کرد. بحث زیبایی به عنوان یک اصل مهم و تاثیرگذار جهت افزایش فروش، افزایش اعتماد مخاطبان و افزایش کارایی کارمندان بسیار اهمیت دارد. بنابراین توجه به زیبایی محیط به عنوان یک اصل قدرتمند و تاثیر گذار در ذهن مخاطبان بسیار موثر و مفید خواهد بود.

طراحی اداری

هزینه طراحی دکوراسیون اداری چگونه محاسبه می شود؟

هزینه طراحی دکوراسیون اداری براساس عوامل مختلفی تعیین می شود. همچنین نظر قطعی بدون بازدید از ساختمان امکان پذیر نیست. کاربران توجه داشته باشند که با هزینه های کم می توانند از بهترین طراحی فضای اداری بهره مند شوند. اما اعتبار طراح و یا مجموعه انتخابی در قیمت خدمات طراحی دکوراسیون اداری بسیار موثر است. هر چقدر طراح شما حرفه ای تر باشد قیمت طراحی فضای اداری شما افزایش پیدا خواهد کرد. متراژ فضا بر قیمت طراحی داخلی تاثیر گذار است. هر چقدر متراژ فضا بیشتر باشد قیمت طراحی فضای داخلی بیشتر خواهد شد. کیفیت مصالح مورد استفاده بر قیمت طراحی داخلی بسیار موثر است. استفاده از مصالح با کیفیت سبب افزایش قیمت طراحی داخلی خواهد شد. از طرفی انتخاب شرکت های با فعالیت بالا به دلیل توانایی کاهش هزینه های جاری از قبیل خرید مصالح ساختمانی بسیار ایده آل تر و اقتصادی تر خواهند بود. شرکت های معتبر به دلیل اعتبار بالایی که دارند می توانند بدون واسطه ها مصالح را خریداری کنند. در نظر داشته باشید که حذف واسطه ها سبب کاهش قیمت مصالح می شود. کاربران با توجه به عوامل مختلف می توانند هزینه های طراحی دکوراسیون اداری را تا حدودی کاهش دهند.