طراحی دکواسیون فروشگاهی
28
مارس

 طراحی دکوراسیون فروشگاه💖ارزان تر از همه جا

 طراحی دکوراسیون فروشگاه یک عامل بسیار مهم در موفقیت تجاری و کسب و کار به حساب می آید. طراحی دکوراسیون فروشگاه باید به گونه‌ای باشد که آرامش کافی را برای مشتری موقع خرید مهیا کند. همچنین دسترسی به محصولات فروشگاه باید برای مشتریان و کارکنان فروشگاه بسیار راحت و آسان باشد. طراحی مناسب دکوراسیون فروشگاه سبب جلب توجه مشتری بیشتری خواهد شد. به عبارت دیگر طراحی مناسب دکوراسیون فروشگاه رونق اقتصادی فروشگاه را افزایش می دهد. در اینجا قصد داریم شما را با نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه بیشتر آشنا کنیم. شما می توانید با طراحی دکوراسیون مناسب و یا تغییرات ساده و کم هزینه شرایط فروشگاه خود را بهبود ببخشید. قطعاً با رعایت یکسری نکات مهم می توانید میزان جذب مشتری، فروش و درآمد خود را افزایش دهید. برای اطلاع از قیمت طراحی فروشگاه لطفا کلیک کنید.

نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه نیازمند رعایت یکسری نکات مهم است. طراح حرفه ای با دانش و تخصص کافی می تواند دکوراسیون بسیار مناسبی را برای شما ایجاد کند. در اینجا به برخی نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه اشاره خواهیم کرد.

طراحی ورودی مناسب برای دکوراسیون فروشگاه: بهتر است بدانید که اولین قسمت مهم فروشگاه ورودی آن است. بنابراین باید در طراحی دکوراسیون فروشگاه به طراحی این قسمت توجه ویژه داشته باشید. به عبارت دیگر بهترین تبلیغ برای جذب مشتری ورودی فروشگاه می باشد. ورودی فروشگاه اولین برخورد مشتری با کسب و کار به حساب می آید. فضای مناسب جهت ورود و خروج مشتری ها بسیار اهمیت دارد. در صورتی که ورود مشتریان به فروشگاه سخت باشد مشتری ها ناراضی خواهند بود. در این صورت فروشگاه فروش کمتری خواهد داشت. علاوه بر ورودی فروشگاه باید به رنگ و نور مناسب فروشگاه اهمیت دهید. زیرا بسیاری از مشتری ها با دیدن ویترین فروشگاه جذب آن می شوند. یکی از راهکارهای افزایش جذب مشتری این است که ورودی خاص و متمایزی را ایجاد کنید. طراحی ورودی متمایز یک راهکار عالی جهت افزایش مشتری به حساب می آید. زمانی که مشتری جذب ورودی فروشگاه شود و از ویترین و جنس های مغازه خوشش بیاید حتما وارد فروشگاه خواهد شد.

طراحی دکواسیون فروشگاهی

یک راهکار مناسب دیگر ایجاد نور متمرکز کافی و نه زیادی برای ورودی است. در این صورت توجه مشتریان به یک فضای خاص با نور متفاوت جذب خواهد شد. هر چقدر نور ورودی روشن تر باشد حس مثبت تری در مشتریان ایجاد خواهد شد. یکی دیگر از راهکارهای مناسب در طراحی دکوراسیون فروشگاه ایجاد ورودی متمایز و خاص با استفاده از رنگ متفاوت از سایر فضای فروشگاه است. البته رنگ ورودی فروشگاه نباید حس عدم اعتماد را در مشتریان ایجاد کند. استفاده از رنگ های آرامش بخش برای ورودی فروشگاه بسیار ایده آل می باشد.

استفاده از علائم در بخش ورودی فروشگاه: بهتر است بدانید که افراد به صورت ناخودآگاه به جملات دستوری محترمانه عکس العمل نشان می دهند. به عبارت دیگر استفاده از جملات دستوری محترمانه بفرمایید و از محصول خاص ما دیدن فرمایید تاثیر بسیار زیادی در ورود مشتری ها به فروشگاه خواهد داشت. بنابراین مشتریان با عبور از جلوی چنین فروشگاهی با دیدن این عبارت یا علائم ناخودآگاه تصمیم می‌گیرند به فروشگاه وارد شوند و از محصولات فروشگاه دیدن کنند. این کار سبب می‌شود به صورت غیرمستقیم مشتریان را به داخل فروشگاه خود وارد کنید.

حتما این مطلب را بخوانید  قیمت کمد دیواری

اهمیت ویترین در دکوراسیون فروشگاه: یکی از عوامل بسیار مهم جذب مشتری ویترین فروشگاه است. اغلب مشتریان با توجه به ویترین فروشگاه تصمیم به دیدن اجناس داخل فروشگاه می‌گیرند. یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه اطلاع داشتن از سلیقه عمومی و در خواست و نیاز مشتریان است. طراحی ویترین  تاثیرگذارتر از دکوراسیون داخلی فروشگاه جهت جذب مشتری می باشد.

اهمیت چیدمان محصولات برای دکوراسیون مغازه: یکی از نکات بسیار مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه چیدمان محصولات آن می باشد. محصولات فروشگاه باید به گونه ای چیده شوند که جذاب تر و پرفروش‌ترین محصول در معرض دید مشتری قرار بگیرد. بهتر  است محصولات با مشتری کمتر را در قفسه های پایین تر قرار دهید. به عبارت دیگر دسته بندی مطلوب و مناسب محصولات بر میزان فروش شما تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. نحوه چیدمان مناسب محصولات سبب می شود مشتریان به راحتی بتوانند محصول مورد نظر خود را در فروشگاه پیدا کنند.

اهمیت بخش پرداخت هزینه و یا صندوق در دکوراسیون فروشگاه: مشتریان هزینه را به صورت نقدی یا از طریق کارت خوان پرداخت می کنند. توصیه می کنیم به طراحی بخش صندوق فروشگاه توجه ویژه داشته باشید. به عبارت دیگر به بخش صندوق فروشگاه باید به ‌عنوان نقطه توقف خوب و هدفمند توجه شود. بهترین بخش برای قرار دادن صندوق در دکوراسیون فروشگاه سمت چپ آن می باشد. قرار دادن صندوق در سمت چپ فروشگاه این امکان را برای مشتریان فراهم می کند که از سمت چپ فروشگاه هم دیدن کنند

قرار دادن محصولات مهم در فضاهای استراتژیک دکوراسیون فروشگاه: یکی از راهکارهای مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه این است که از سرعت گیرها یا تابلوها و علامت های فصلی استفاده کنید. این کار باعث می شود مشتری مدت زمان بیشتری را به بررسی فروشگاه اختصاص دهد. بنابراین بهتر است محصولات خاص را در وسط مسیر حرکت مشتری قرار دهید. زمانیکه مشتری به این نقطه برسد تصمیم می گیرد که محصول را خریداری کند یا خیر. این راهکار سبب افزایش فروش فروشگاه خواهد شد. شما می توانید در اطراف این کالاها سایر کالاها را قرار دهید که احتمال فروش آن ها تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه این است که به طور منظم چیدمان مغازه را تغییر دهید که برای مشتری تکراری نشود. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه این است که محصولات پرطرفدار را در قفسه های میانی قرار دهید تا در معرض دید مشتری باشند. سپس سایر محصولات را در قفسه های بالاتر یا پایین تر قرار دهید.

رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی فروشگاه: انتخاب رنگ مناسب در جلب توجه کردن محصولات فروشگاه بسیار موثر است. انتخاب رنگ مناسب سبب آرامش خاطر بیشتر مشتری می شود. در غیر این صورت ممکن است هیجان یا استرس به مشتری وارد شود. از نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه انتخاب رنگ برای فروشگاه این است که به نوع فروشگاه، ابعاد و اندازه آن توجه ویژه داشته باشید. همچنین باید رنگ فروشگاه را با توجه به خصوصیات و حسی که می خواهید در فضا به مشتری بدهید انتخاب کنید. برای مثال برای فضایی که مشتری در حال تماشای محصولات است رنگ زرد انتخاب مناسبی نخواهد بود. زیرا رنگ زرد سبب ایجاد استرس و هیجان در مشتری می شود. در این صورت مشتری قبل از انتخاب محصول فضا را ترک خواهد کرد. اما برای فضاهایی که آفرهای ویژه در نظر دارید استفاده از رنگ قرمز بسیار مناسب خواهد بود. زیرا رنگ قرمز سبب ایجاد هیجان در مشتری می شود. در این صورت مشتری کمتر به پیشنهاد مورد نظر فکر کرده و در مدت زمان کوتاهی تصمیم خود را می‌گیرد.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی پارامتریک😘💖ارزان و بهترین

تناسب رنگ دکوراسیون داخلی فروشگاه با رنگ اجناس و محصولات داخل فروشگاه: یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه تناسب رنگ دکوراسیون داخلی با رنگ اجناس است. شما باید ترکیب رنگی را انتخاب کنید که اجناس فروشگاه در کنار طرح داخلی فروشگاه جذاب تر به نظر بیایند. باید در نظر داشته باشید که رنگی را انتخاب کنید که در کنار رنگ محصولات فروشگاه سبب شلوغی بیش از حد فروشگاه نشود.

طراحی دکواسیون فروشگاهی

توجه به طراحی قسمت راست فروشگاه: براساس تحقیقات انجام شده ۹۰ درصد افراد به هنگام ورود به فروشگاه یا هر فضای دیگری به سمت راست آن بیشتر توجه می کنند. بنابراین باید به طراحی قسمت راست فروشگاه بیشتر توجه کنید. براساس تجربه فروشنده می توان نوع محصولاتی که در سمت راست فروشگاه قرار می گیرند را انتخاب کنید. در این صورت مشتری با خیال آسوده تری بقیه مسیر فروشگاه را طی می‌کند و از سایر محصولات فروشگاه دیدن می نماید. طراحی خاص قسمت راست فروشگاه سبب می شود مشتری با خیال و ذهن آرام تر زمان زیادی را به تماشا و بررسی سایر محصولات فروشگاه اختصاص دهد.

مسیر رفت و آمد داخل فروشگاه باید مانند یک نقشه گنج طراحی شود: مسیر حرکت مشتری با توجه به طراحی دکوراسیون فروشگاه متفاوت خواهد بود. بهتر است مسیر رفت و آمد داخل فروشگاه برنامه ریزی شده و هدفمند باشد. برای طراحی مسیر رفت و آمد باید به یک سری نکات مهم از قبیل فضای کافی جهت عبور و مرور و توقف مشتری توجه ویژه شود. هدف طراحی مسیر رفت و آمد داخل فروشگاه این است که مشتری از بخش های فروشگاه بیشتر بازدید کند. برای این منظور باید در ابتدا هر بخش از فروشگاه را با محصول و طراحی خاص طراحی کنید. در پایان هر مسیر محصولات جذاب مسیر بعدی را قرار دهید. در این صورت مشتری به مسیر بعدی وارد شده و تا انتهای مسیر محصولات را بررسی خواهد کرد. بنابراین کاربران با توجه به مساحت و نقشه ی فروشگاه می توانند از مسیرهای دورانی یا تقسیم کردن فروشگاه به چند قسمت استفاده کنند. در نظر داشته باشید که مسیر رفت و آمد مشتری در داخل فروشگاه باید به گونه ای طراحی شود که مشتری ترغیب شود کل مسیر فروشگاه را طی کند. برای این منظور بهتر است در پایان مسیر رفت و آمد مشتری جایگاه خاصی را طراحی کنید. از این جایگاه می‌توانید برای نمایش کالاهای جذاب خود استفاده کنید. در این صورت مشتری به طی کردن کل مسیر فروشگاه ترغیب خواهد شد.