کمدیواری
13
مارس

عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری💖

قیمت کمد دیواری بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. به عبارت دیگرمحاسبه ساخت کمد دیواری با توجه به متریال به کار رفته در ساختار آن متفاوت است. در صورتی که بخواهید قیمت ساخت کمد  را به طور دقیق مشخص کنید ابتدا باید طرح و متریال به کار رفته در ساختار آن را تعیین کنید. یکی از موارد بسیار مهم در بازسازی خانه طراحی و نصب کمد دیواری است. به دلیل کاربرد زیاد کمد دیواری در فضای منزل قیمت ساخت آن بسیار اهمیت دارد. کمد دیواری باعث می شود فضای منزل شما تمیز تر و مرتب تر به نظر بیاید. استفاده از کمد دیواری برای منزل های با فضای کم بسیار ایده آل می باشد. جنس و طرح کمد دیواری بر قیمت کمد  موثر است. شما می توانید بر اساس نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارید نوع متریال و طرح کمد دیواری را مشخص کنید. شما می توانید با صرف هزینه کم کمد دیواری مناسب و با کیفیت را بسازید. کمک گرفتن از مشاورین خبره به شما در انتخاب کمد دیواری ایده آل بسیار کمک خواهد کرد. در اینجا قصد داریم شما را با عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری بیشتر آشنا کنیم.

کمد دیواری

قیمت کمد دیواری ام دی اف

قیمت کمد ام دی اف بسیار مناسب است. زیرا از کیفیت استاندارد و قابل قبولی برخوردار می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت کمد دیواری ام دی اف برای افرادی که به دنبال کیفیت و قیمت مناسب هستند بسیار ایده آل است. استفاده از کمد دیواری ام دی اف برای اتاق کودک بسیار مناسب می باشد. زیرا مقاومت کمدهای ام دی اف بسیار زیاد است. بنابراین کمد دیواری ام دی اف موقع بازی کودکان هیچ گونه آسیبی نخواهد دید. همچنین رنگ کمد دیواری ام دی اف به دلیل دارا بودن رنگ طرح چوب حس آرامش بیشتری به شما خواهند بخشید. استفاده از کمدهای دیواری ام دی اف در اتاق خواب ها برای رفع خستگی و انرژی و آرامش بیشتر ایده آل هستند. مقاومت کمد های دیواری ام دی اف بسیار بالا است. بنابراین افرادی که می خواهند منزل خود را به مستاجر اجاره دهند می‌توانند از کمد دیواری های ام دی اف استفاده کنند.

از مزایای کمد ام دی اف می توان به قیمت بسیار مناسب، ضد خش، دارا بودن روکش ام دی اف دورو و کیفیت استاندارد اشاره کرد. یکی از معایب کمد دیواری ام دی اف این است که دارای سطح صاف و یکدستی می باشد. روکش کمدهای دیواری ام دی اف مات و ضد خش است. کمد های دیواری ام دی اف از نظر براق بودن با هایگلاس قابل مقایسه نیستند. قیمت ساخت کمد دیواری ام دی اف با توجه به ابعاد آن متفاوت است. هر چقدر ابعاد بیشتر باشد به دلیل میزان مصرف بیشتر متریال بکار رفته در ساختار آن قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد. اما قیمت کمدهای دیواری ام دی اف با توجه به کارایی و کیفیتی که دارند بسیار به صرفه است. کمد دیواری ام دی اف نسبت به کمد دیواری هایگلاس در برابر خط و خش مقاومت بسیار بالاتری از خود نشان می دهد.

قیمت کمد دیواری هایگلاس

کمد دیواری هایگلاس ظاهری زیبا و درخشنده دارد. سطح این نوع کمد دیواری براق است. روکش کمدهای دیواری هایگلاس نسبت به کمد دیواری ام دی اف خوش رنگ تر و طبیعی تر هستند. کمد دیواری هایگلاس به دلیل دارا بودن سطح براق و صیقلی گرد و خاک به خود نمی‌گیرد. بنابراین تمیز کردن و نظافت کمد دیواری هایگلاس بسیار راحت و آسان است. از معایب کمد دیواری هایگلاس این است که روکش کمد دیواری هایگلاس ضد خش نیست. بنابراین اثر انگشت بر روی این نوع کمدهای دیواری باقی می ماند. کمد دیواری هایگلاس یک رو است. به عبارت دیگر این نوع کمدهای دیواری یک روی سفید و یک روی دیگر که انتخاب رنگ آن متناسب با سلیقه شماست دارند. مقاومت کمد دیواری هایگلاس در برابر آفتاب شدید و رطوبت کم است. قیمت ساخت کمد دیواری هایگلاس زیاد می باشد. انتخاب کمد دیواری هایگلاس انتخابی لوکس است. انتخاب جنس هایگلاس ظاهر کمد دیواری را زیباتر و شیک تر نشان می دهد. ظاهر کمد دیواری هایگلاس نسبت به کمد دیواری ام دی اف زیباتر و براق تر می باشد. اما مقاومت کمد دیواری هایگلاس در مقابل خط و خش نسبت به کمد دیواری ام دی اف کمتر می باشد. قیمت کمد  هایگلاس نسبت به کمد دیواری ام دی اف بیشتر است.

قیمت کمد دیواری ممبران

کمد دیواری ممبران از سبک کلاسیک برخوردار است. اما سبک کمدهای دیواری ام دی اف و هایگلاس مدرن می باشد. در رابطه با کمد دیواری ممبران باید به جنس روکش، جنس چسب و جنس مغز ام دی اف خام آن بسیار توجه کرد. هر چقدر متریال بکار رفته در ساختار کمد مرغوب تر باشد. قیمت هر متر درب کمد دیواری ممبران از نظر ساختار بدنه و یونیت با کمد های دیواری ام دی اف و هایگلاس تفاوت چندانی ندارد. بهتر است بدانید که بدنه همه کمد دیواری ها از جنس ام دی اف می باشد. اما جنس درب کمد دیواری های مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین تنها عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری های مختلف جنس درب آنها می باشد.

قیمت کمد دیواری ریلی و قیمت کمد دیواری ساده متری چند است؟

تفاوت قیمت ساخت کمد دیواری ساده با کمد دیواری ریلی خیلی زیاد نیست. قیمت کمد دیواری ساده با توجه به متریال به کار رفته در ساختار آن متفاوت می باشد. برای مثال محاسبه کمد  ساده هایگلاس با محاسبه کمد دیواری ساده ممبران و ام دی اف تفاوت دارد. برای تعیین کردن قیمت کمد دیواری ساده باید طرح و متریال آن را تعیین کنید. در ساختار کمد دیواری ریلی کف ریلی و یراق آلات خاصی استفاده می شود. می توان گفت قیمت ساخت کمد ریلی نسبت به کمد دیواری ساده بیشتر است. کارایی کمد دیواری ریلی بسیار ساده و راحت می باشد. البته استفاده از یراق آلات با کیفیت سبب افزایش طول عمر و دوام کمد دیواری خواهد شد.

کمد دیواری هایگلاس ضد خش چیست؟

بهتر است بدانید هیچ چگونه کمد  هایگلاس ضد خشی در بازار موجود نمی باشد. اما کمد دیواری های هایگلاسی وجود دارند که نسبت به سایر شرکت های متفرقه ایرانی و چینی از مقاومت بیشتری در برابر خط و خش برخوردار هستند. بهتر است قبل از انتخاب کمد دیواری هایگلاس به برند و نوع شرکت سازنده آن توجه ویژه داشته باشید.

حتما این مطلب را بخوانید  کابینت نقش موثر در دکوراسیون خانه

نحوه محاسبه قیمت کمد

یکی از مواردی که باعث سردرگمی و گیجی مشتریان می شود نحوه محاسبه کمد  است. محاسبه قیمت ساخت کمد دیواری با قیمت کابینت بسیار تفاوت دارد. برای محاسبه قیمت کمد دیواری از ضریب های محاسبه ساخت کابینت استفاده نمی کنند. محاسبه  کمد دیواری بر اساس متر مربع مشخص می‌شود. به راحتی می توان قیمت ساخت کمد  را محاسبه کرد. برای محاسبه محاسبه کمد دیواری می توانید طول کمد د را در ارتفاع آن و در قیمت واحد آن ضرب کنید. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی موجود و نوسان ارز باید برای اطلاع از محاسبه  روز کمد دیواری با مشاوران و کارشناسان تماس بگیرید.

عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری

بدنه کمد دیواری: بدنه کمد دیواری باکس های ساخته شده از جنس ام دی اف است که فضای داخلی کمد دیواری را تقسیم بندی می کند. در صورتیکه کمد دیواری را در فضاهای تو رفته اتاق خواب ها یا فضای دیگر منزل نصب می کنید باید به این نکته توجه کنید که تمام فضای داخلی کمد دیواری را به وسیله ام دی اف پوشش دهید.

جنس درب کمد دیواری: درب کمد دیواری می‌تواند از جنس های مختلف از قبیل ام دی اف مات، ام دی اف با رنگ پولیشی، ممبران، هایگلاس و … باشد. انتخاب جنس درب کمد دیواری با توجه به سلیقه مشتری متفاوت می باشد. در صورتیکه کمد دیواری و کابینت آشپزخانه در فضای نزدیک به هم قرار داشته باشند بهتر است از یک نوع جنس برای ساخت آنها استفاده شود. از طرفی شرکت های مختلفی در داخل و خارج از کشور ورق های ام دی اف را تولید می کنند. بنابراین نوع کارخانه و کشور تولید کننده بر قیمت کمد  موثر است. برای مثال کمد با درب ترک قیمت بیشتری نسبت به کمد  با درب ایرانی دارد.

یراق آلات کمد دیواری: منظور از یراق آلات دستگیره و لولا می باشد. هر چقدر جنس یراق آلات به کار رفته در کمد دیواری با کیفیت و مرغوب تر باشد محاسبه  ساخت کمد بیشتر خواهد بود.

نوع کمد دیواری: یکی از عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری نوع آن می باشد. برای مثال قیمت کمد دیواری ساده ای که جلوی در ورودی نصب می‌شود با کمد دیواری که در اتاق خواب نصب می شود تفاوت دارد.

جنس کمد : جنس کمد بر قیمت آن بسیار تاثیرگذار است. به عبارت دیگر قیمت کمد با توجه به نوع چوب استفاده شده در ساختار آن متفاوت می‌باشد. یکی از متریال رایج و پرطرفدار ام دی اف است.

طرح کمد دیواری: از عوامل موثر بر محاسبه ساخت کمد طرح آن است. طرح های پیچیده معمولاً هزینه بیشتری خواهند داشت.

ابعاد کمد دیواری: هر چقدر ابعاد کمد  بیشتر باشد قیمت آن گران تر خواهد بود.

قیمت کمد دیواری 

قیمت کمد دیواری یکی از دغدغه های مهم کاربران جهت بهینه کردن فضای خانه می باشد. یکی از عوامل تاثیر گذار در زیبایی خانه مرتب و منظم بودن آن است. توصیه می‌کنیم افرادی که قصد تغییر دکوراسیون منزل و یا بازسازی آپارتمان را دارند ساخت کمد دیواری را حتماً انجام دهند. با ساخت کمد دیواری می توانید از فضای کوچک خود بهترین بهره را ببرید. می‌توان گفت کمد ‌دیواری از بین وسایل و دکوراسیون داخلی منزل اهمیت بسیار زیادی دارد.

اهمیت کمد دیواری در دکوراسیون داخلی

یکی از تجهیزات بسیار ضروری در هر منزل کمد دیواری می باشد. در کمد دیواری می توان طبقه های با ارتفاع های مختلف ایجاد کرد. بنابراین شما می‌توانید تمامی وسایل مورد نیاز خود را در کمد دیواری قرار دهید. امروزه به دلیل استفاده زیاد از سبک مینیمالیست ساخت کمد دیواری افزایش پیدا کرده است. در سبک مینیمالیست طراحی دکوراسیون ساده است و هیچ گونه اشیا اضافی در فضا وجود ندارد. بنابراین شما می توانید با استفاده از کمد دیواری اشیا اضافی را در فضای اتاق حذف کنید و آنها را در داخل کمد دیواری قرار دهید.

عوامل مختلف موثر بر قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. در اینجا به برخی از عوامل مهم و موثر بر قیمت کمد دیواری اشاره خواهیم کرد.

نوع چوب بکار رفته در ساخت کمد: برای ساخت کمد دیواری از چوب های مختلفی استفاده می شود. چوب ها ممکن است وارداتی و یا تولید داخلی باشند. از انواع چوب های مختلف موجود در بازار می توان به ام دی اف، های گلاس، ممبران، چوب طبیعی و … اشاره کرد. هر کدام از این نوع چوب ها قیمت‌های متفاوتی دارند. شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه‌ای که در اختیار دارید نوع چوب را انتخاب کنید. قیمت چوب ممبران و های گلاس در مقایسه با چوب های معمولی گران تر است. همچنین استفاده از چوب کاملاً طبیعی مانند چوب درخت گردو قیمت کمد دیواری را افزایش می دهد.

متراژ کمد دیواری: کمد دیواری با توجه به ابعاد فضای اتاق شما ساخته می شود. هر چقدر متراژ کمد دیواری بیشتر باشد قطعاً به چوب بیشتری برای ساخت آن نیاز خواهد بود. در نتیجه قیمت کمد دیواری به دلیل استفاده از چوب زیاد افزایش پیدا خواهد کرد. بهتر است بدانید که نصاب کمد دیواری دستمزد خود را به صورت متری حساب می کند. از این رو هر چقدر متراژ کمد دیواری بیشتر باشد دستمزد نصاب هم بیشتر خواهد شد. با افزایش متراژ کمد دیواری میزان ابزار و یراق آلات مورد نیاز افزایش پیدا خواهد کرد. این عوامل همگی بر قیمت کمد دیواری بسیار موثر می باشند.

تجهیزات اضافی به کار رفته در طراحی کمد: از عوامل مهم بر قیمت کمد دیواری می توان به تجهیزات اضافی در ساخت کمد دیواری اشاره کرد. تجهیزات اضافی از قبیل نوع درب، کمد های ریلی، چراغ، آینه و یا هر تجهیزات دیگری قیمت کمد دیواری را افزایش خواهند داد.

ابزار و یراق به کار رفته در ساخت کمد دیواری: برای ساخت کمد دیواری از ابزارآلات مختلفی از قبیل جک، لولا و چسب آکواریوم استفاده می کنند. بنابراین هر چقدر متراژ کمد دیواری بیشتر باشد ابزارآلات بیشتری در آن به کار می رود و در نهایت قیمت کمد دیواری افزایش پیدا خواهد کرد.

حتما این مطلب را بخوانید   طراحی دکوراسیون فروشگاه💖ارزان تر از همه جا

قیمت کمد دیواری

کمد دیواری ام دی اف سفید

یکی از مدل های پر طرفدار و کمد دیواری ام دی اف سفید است. این نوع کمد دیواری با هر رنگ و دیزاینی تناسب دارد. البته انتخاب رنگ کمد دیواری بر حسب سلیقه و رنگ اتاق و دکوراسیون داخلی شما متفاوت خواهد بود. در صورتی که ابعاد خانه شما کوچک است توصیه می‌کنیم از کمد دیواری با رنگ روشن از قبیل سفید و کرم استفاده کنید. زیرا رنگ روشن سبب دل بازتر نشان دادن خانه شما خواهد شد. در صورتی که فضای منزل شما وسیع است و امکان قرینه‌سازی رنگ ها وجود دارد شما می توانید از کمد دیواری رنگ روشن استفاده کنید. شما می توانید جنس های گلاس و فرامید را با هم ترکیب کنید. تر کیب های گلاس به رنگ سفید یا کرم و فرامید به رنگ قهوه‌ای و یا گردویی بسیار ایده آل است. این ترکیب رنگ ها زیبایی خاصی به اتاق خواب و منزل شما خواهند بخشید.

کمد دیواری جدید اتاق خواب

کمد دیواری ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. کمد دیواری با توجه به نوع درب آنها به کمدهای با درب های ریلی یا کشویی و درب های لولایی تقسیم می‌شوند. در گذشته از کمدهای دیواری با درب لولایی بیشتر استفاده می کردند. اما امروزه با کاهش ابعاد خانه ها و اتاق خواب ها بیشتر از نوع ریلی استفاده می شود. زیرا کمدهای دیواری ریلی فضای کمتری را اشغال می کنند.

جنس کمد دیواری جدید اتاق خواب

کمد دیواری در جنس های مختلف و با کیفیت های متفاوت در بازار موجود می باشد. قیمت کمد دیواری در جنس های مختلف با یکدیگر متفاوت است. یکی از پرکاربردترین طرح کمد دیواری کمد دیواری ام دی اف می باشد. این نوع کمد دیواری کیفیت و قیمت بسیار مناسبی دارد. همچنین تنوع طرح و رنگ کمد دیواری ام دی اف بسیار زیاد است. کمد های دیواری از جنس های گلاس نوعی کمد دیواری ام دی اف با روکش براق می باشند. این نوع کمد دیواری ها نسبت به ام دی اف گران تر هستند. اما تنوع کمد دیواری های جنس های گلاس کمتر است. کمد دیواری ممبران نوعی کمد دیواری ام دی اف با روکش پی وی سی می باشد. شما می توانید هر طراحی و حکاکی بر روی کمد دیواری ممبران انجام دهید. البته هزینه ساخت کمد دیواری ممبران نسبت به سایر کمد دیواری ها گران‌تر می‌باشد.

نکات مهم خرید کمد دیواری

اولین کاری که باید برای ساخت و سفارش کمد دیواری انجام دهید مشاهده انواع مدل های مختلف کمد دیواری می باشد. برای این کار شما می توانید در فضای اینترنت سرچ کنید و با توجه به نیاز و فضای اتاق خواب خود از عکس ها و مدل های مختلف ایده بگیرید. از آنجایی که کمد دیواری یکی از پرکاربرد ترین وسایل موجود در منزل به حساب می آید بنابراین توصیه می کنیم که برای ساخت کمد دیواری نهایت دقت را به خرج دهید. قبل از خرید کمد دیواری باید به فاکتورهایی از قبیل اندازه قفسه های کمد و نوع جنس آنها بسیار توجه کنید. کمد دیواری وسیله‌ای است باب  میل خانم های خانه دار و اکثر خانم ها کمد دیواری را انتخاب می کنند، که عین جا دار بودن فضای بسیار کمی را اشغال کند. در اینصورت خانم‌های خانه‌دار وسایل اضافی خود را در کمد دیواری قرار می‌دهند. کمد دیواری مناسب خرید می باشد که علاوه بر برآورده کردن تمامی نیازهای افراد از نظر ظاهری زیبا و شکیل باشد. شما می توانید برای ساخت و سفارش کمد دیواری از مدل های کم جا و کاربردی استفاده کنید.

نوع طراحی داخلی کمد دیواری بر قیمت کمد دیواری تاثیر گذار است. انتخاب نوع کمد دیواری از قبیل کمد لباس، کمد لوازم خانگی، کمد رختخواب و … در تعیین قیمت کمد دیواری بسیار موثر می باشد. شما می توانید برای ساخت کمد دیواری رختخواب از طبقات کمتری استفاده کنید. اما برای ساخت کمد لباس به قفسه های بیشتری نیاز خواهید داشت. در اینصورت یراق‌آلات بیشتری برای ساخت کمد لباس مورد استفاده قرار می گیرد. در نهایت قیمت کمد دیواری افزایش پیدا خواهد کرد. تنوع بسیار زیادی در ساخت درب کمد دیواری وجود دارد. از درب های موجود در بازار می‌توان به ملامینه، ام دی اف، های گلاس، چوب ممبران و آکریلیک اشاره کرد. قیمت و کیفیت هر کدام از این نوع درب ها متفاوت می باشد. شما می توانید بر حسب نیاز و بودجه ای که در اختیار دارید نوع درب کمد دیواری را انتخاب کنید.

قیمت کمد دیواری

نکته پیشنهادی در رابطه با کشوهای داخل کمد

توصیه می کنیم در صورت امکان از کشو داخل کمد دیواری استفاده کنید. کشو سبب افزایش نظم کمد دیواری می شود. همچنین امکان دسترسی راحت تر به لوازم، کیف و کفش برای شما فراهم خواهد شد. استفاده از کشو سبب کاهش فضاهای پرت داخل کمد می شود. شما می توانید ارتفاع، عرض و عمق کشوها را بر حسب نیاز خود انتخاب کنید. استفاده از کشو به دلیل استفاده از یراق آلات بیشتر سبب افزایش قیمت کمد دیواری می شود. اما پرداخت هزینه برای ساخت کشو ارزشش را دارد.

نکات مربوط به کمد لباس اتاق بزرگسالان

اندازه کمد دیواری با توجه به تعداد لباس، کیف و کفش متفاوت است. ارتفاع کمد دیواری می تواند تا سقف امتداد داشته باشد. در قسمت های فوقانی کمد دیواری که قابل دسترس نیستند را می توانید لوازم و چمدان های فصلی را قرار دهید. این امر سبب افزایش نظم و انضباط اتاق شما خواهد شد. ساخت کمدهای لباس زنانه و دخترانه حساس تر از کمد لباس آقایان است. زیرا تعداد و تنوع لباس خانم ها و دختران بسیار بیشتر از آقایان می باشد. توصیه می کنیم قبل از طراحی و ساخت کمد دیواری نیازهای خود را با طراح در میان بگذارید. تجربیات و دانش طراح در زمینه مقدار و موقعیت رگال های لباس، تعداد کشو و تعداد قفسه های داخل کمد به شما کمک خواهد کرد به طرح با کارایی بالا دست پیدا کنید. بهتر است قبل از ساخت با توجه به قیمت کمد دیواری طراحی آن را انتخاب کنید. در نهایت از طرح بی عیب و نقصی بهره مند خواهید شد.

قیمت کمد دیواری