طراحی کابینت
01
آوریل

طراحی کابینت😍ارزان و با کیفیت

طراحی کابینت آشپزخانه باید با فضای آشپزخانه، رنگ و دکوراسیون آشپزخانه تناسب داشته باشد. طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید قبل از خرید کابینت انجام شود. می ‌توان گفت پیدا کردن یک طراح حرفه ای به یکی از دغدغه های امروزی کاربران تبدیل شده است. استفاده از طراح حرفه ای سبب می شود کابینت و فضای آشپزخانه شما  بسیار جذاب و دلنشین شود. امروزه طرح های بسیار متنوعی از کابینت رایج شده است. به عبارت دیگر تنها با قرار دادن چند باکس ام دی اف در کنار یکدیگر و نصب درب رنگی بر روی آنها نمی توان مشتری را راضی کرد. در اینجا قصد داریم شما را با انواع طراحی کابینت آشپزخانه و نکات مهم آن بیشتر آشنا کنیم. برای اطلاع از قیمت طراحی لطفا کلیک کنید.

طراحی کابینتسبک های طراحی کابینت آشپزخانه

یکی از نکات مهم در انتخاب طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه این است که بدانید چه رنگ و چه طرحی برای متراژ آشپزخانه شما ایده‌آل می باشد. اما به طور کلی طراحی کابینت آشپزخانه در دو سبک اصلی و با شش متریال مختلف انجام می شود.

طراحی کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک: کابینت های روکش چوب، تمام چوب و ممبران سبک کلاسیک به حساب می آیند. هرکدام از این کابینت ها ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود را دارند.

طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن: کابینت های ملامینه، های گلاس فرامید و های گلاس در زیر مجموعه کابینت های با سبک مدرن قرار می گیرند. هر کدام از این کابینت ها زیبایی مخصوص به خود را دارند.

منظور از طراحی سه بعدی کابینت چیست؟

شما قبل از خرید و سفارش کابینت می توانید با کمک طراحان محیط آشپزخانه را به همراه کابینت های آن به صورت سه بعدی ببینید. همچنین از طریق طرح سه بعدی می توانید رنگ متناسب با آشپزخانه خود را انتخاب کنید. در برخی از شرکت های طراحی طرح های سه بعدی به صورت رایگان انجام می شود. اما در برخی از دفتر های طراحی قیمت طرح های سه بعدی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می باشد. طرح سه بعدی به شما کمک خواهد کرد تا انتخابی مطمئن تر را انجام دهید. برخی از کاربران موقع استفاده از طرح سه بعدی ممکن است تغییر عقیده دهند. با استفاده از طرح سه بعدی می توانید به صورت دقیق قیمت طراحی و ساخت کابینت را برآورد کنید. برآورد دقیق قیمت باعث می شود شما انتخاب درست تری را انجام دهید. کاربران تنها از طریق طرح سه بعدی می توانند رنگ مناسب کابینت را انتخاب کنند. در طراحی سه بعدی تمام جزئیات حتی نور فضای آشپزخانه برای شما شبیه سازی می شود. در اینصورت شما می توانید به راحتی و با توجه به نور و فضای آشپزخانه خود رنگ کابینت ها را انتخاب کنید.

 

 اصول طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و جدید

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه طبق اصول کلی انجام می شود. طراحی کابینت آشپزخانه مدرن قواعد مخصوص به خود را دارد. در صورت اجرا نشدن اصول و قوانین نتیجه کار زیبایی نخواهد داشت. بهتر است بدانید که اصول و قوانین طراحی و ساخت کابینت بسیار ساده و آسان می باشد. شما می توانید با پیروی از اصول و قوانین ظاهری شیک و مدرن به آشپزخانه خود ببخشید. ایجاد آشپزخانه های مدرن در مقابل زندگی های شلوغ امروزی در ایجاد محیطی ساده و آرام بخش بسیار موثر خواهد بود. حتی سادگی و آرامش آشپزخانه های مدرن را نمی‌توان حتی در خانه های لوکس و میلیاردی که با لوازم سلطنتی و گرانقیمت پر شده است را  مشاهده کرد. مهم ترین قسمت هر آشپزخانه کابینت آن می باشد. به عبارت دیگر طراحی کابینت آشپزخانه تعیین کننده سبک طراحی آشپزخانه است. کابینت ها در هر سبکی که انتخاب شوند آشپزخانه هم همان سبک را به خود می گیرد. کابینت های مدرن ظاهری ساده و بدون جزئیات دارند. در حالیکه کابینت های کلاسیک شلوغ و دارای حاشیه های برآمده و منبت‌کاری شده هستند. درب کابینت های مدرن صاف و یکدست و بدون هیچگونه برآمدگی می باشد. در کابینت های مدرن خط باریک و کوچک تعیین کننده مرز کابینت ها است.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی سه بعدی

اصول طراحی کابینت و انتخاب دستگیره کابینت آشپزخانه

یکی دیگر از نکات مهم طراحی کابینت در آشپزخانه های مدرن انتخاب دستگیره آن است. در بسیاری از موارد افراد به دستگیره کابینت ها توجه نمی کنند. در صورتی که هیچ چیزی مانند دستگیره های کابینت تاثیر قابل توجهی بر سبک طراحی آن نخواهد داشت. دستگیره های کابینت های مدرن ساده و خطوط مستقیم و صاف دارند. این دستگیره ها از طول زیاد و عرض کم برخوردار می باشند. زیرا هر چقدر طول دستگیره های کابینت بلندتر و بیشتر باشد ظاهر آن مدرن تر خواهد بود. توصیه می کنیم برای کامل شدن کابینت های مدرن از دستگیره های براق فلزی و کشیده استفاده کنید.

یکی از اصول طراحی کابینت انتخاب رنگ می باشد. انتخاب رنگ در کابینت های مدرن  سلیقه‌ای است. معمولاً از رنگ های سرد در آشپزخانه های مدرن استفاده می کنند. رنگ های پرکاربرد در آشپزخانه های مدرن عبارتند از: رنگ های سفید به همراه سایه های روشن سبز، آبی، بنفش و خاکستری. استفاده از این رنگ ها در شدت پایین سبب ایجاد محیطی آرامش‌بخش و جذاب خواهند شد. یکی دیگر از اصول انتخاب رنگ در کابینت های مدرن این است که از ترکیب رنگ ها استفاده کنید. برای مثال ترکیب رنگ سفید و سبز بسیار ایده آل خواهد بود. در صورتی که نمی خواهید فضای آشپزخانه شما خیلی سرد شود می توانید با اضافه کردن رنگ چوبی یا قهوه ای روشن سردی فضا را کاهش دهید. یکی دیگر از اصول طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه های مدرن این است که فقط از چوب استفاده شود. برخی از کاربران از چوب های طبیعی و برخی دیگر از ام دی اف استفاده می کنند. در صورتی که بودجه کافی در اختیار دارید می توانید از چوب طبیعی استفاده کنید. زیرا چوب طبیعی علاوه بر زیبایی شگفت انگیزی که دارد از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار است. اما کاربرانی که محدودیت مالی دارند می‌توانند از کابینت های  ام دی اف استفاده کنند. تنوع ظاهری کابینت های ام دی اف بسیار بالا می باشد. همچنین استحکام و دوام کابینت های ام دی اف بسیار زیاد است. بنابراین انتخاب کابینت های ام دی اف برای کاربرانی که در تنگنای مالی قرار دارند بسیار ایده آل خواهد بود.

حتما این مطلب را بخوانید  دکوراسیون داخلی

اصول طراحی کابینت های های گلاس

کابینت های های گلاس نسل جدیدی از کابینت ها هستند که از روکش شفاف و براق برای درب آنها استفاده شده است. این روکش براق سبب می‌شود نور از سطح کابینت بازتاب زیادی داشته باشد. استفاده از کابینت های های گلاس فضای آشپزخانه را دلبازتر نشان می‌دهد. می‌توان گفت درب کابینت های های گلاس منبع روشنایی در آشپزخانه هستند. استفاده از کابینت های های گلاس برای آشپزخانه های با فضای کوچک بسیار مناسب است. مخصوصاً اگر رنگ کابینت های گلاس  سفید انتخاب شود سبب بزرگتر نشان دادن فضای کوچک آشپزخانه خواهد شد. در نظر داشته باشید که کابینت های مدرن هایگلاس به مراقبت‌های خاصی نیاز دارند. زیرا سطح این نوع کابینت ها در برابر خط و خش مقاومت بسیار کمی دارند.

طراحی کابینت

قیمت طراحی کابینت آشپزخانه چگونه مشخص می شود؟

یکی از دغدغه های مشتریان قیمت طراحی کابینت آشپزخانه است. بهتر است بدانید که قیمت طراحی کابینت آشپزخانه با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. از طرفی قیمت گذاری های طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه از طرف اتحادیه کابینت سازان به صورت دقیق مشخص شده است. بنابراین  قیمت گذاری ها بسیار واضح و شفاف هستند. قبل از ثبت سفارش طراحی و ساخت کابینت می توانید از قیمت ساخت کابینت آشپزخانه مطلع شوید. اطلاع از قیمت کابینت آشپزخانه سبب می‌شود راحت تر تصمیم گیری کنید. از عوامل موثر بر قیمت طراحی کابینت آشپزخانه می‌توان به متریال و جنس کابینت دیواری آشپزخانه اشاره کرد. قیمت کابینت ارتباط مستقیمی با جنس کابینت و کیفیت آن دارد. قطعا استفاده از متریال های با کیفیت بالا  قیمت های گران تری خواهد داشت.

برای ساخت کابینت آشپزخانه از متریال های متفاوتی از قبیل چوب، های گلاس، ام دی اف، سنگ گرانیت، مرمر، شیشه، فلز و وینیل استفاده می شود. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه متراژ و اندازه کابینت است. هر چقدر ابعاد و متراژ فضای آشپزخانه بیشتر باشد قطعا قیمت طراحی  آشپزخانه بیشتر خواهد بود. از دیگر عوامل موثر بر قیمت طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه می توان به ابزار و تجهیزات مورد نیاز ساخت و نصب کابینت اشاره کرد. از ابزارآلات و اتصالات مورد استفاده در طراحی و ساخت کابینت می توان به مکانیزم های باز و بسته شدن کشوها، قفسه بندی، لولاها، ریل ها، دستگیره، درهای کابینت، جک کابینت، سینک ظرفشویی و … اشاره کرد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت طراحی کابینت آشپزخانه صفحه روی کابینت می باشد. هر چقدر جنس و کیفیت صفحه روی کابینت بیشتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. توصیه می کنیم قبل از ثبت سفارش تمامی عوامل موثر بر قیمت طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه را در نظر بگیرید. همچنین با در نظر گرفتن نیاز و بودجه خود می توانید انتخاب مطمئن تری را انجام دهید. برای آشپزخانه های با متراژ پایین می توانید از قفسه بندی بیشتری برای کابینت ها استفاده کنید. در اینصورت به راحتی می توانید وسایل مورد نیاز خود را در کابینت ها جای دهید.